Reklama

Kompletnie pijany 38-latek za kierownicą. W fotelu pasażera siedział jego 10-letni syn

Nie da się usprawiedliwić zachowania 38-latka, który mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie przewoził autem swojego 10-letniego syna. Mężczyzna "wpadł" podczas kontroli drogowej. Chłopiec został przekazany pod opiekę rodziny.

W niedziele (3 sierpnia) ok. godz. 22:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulejowie zwrócił uwagę na kierującego oplem, który cofał pojazdem w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu. Od razu podjęli kontrolę drogową.

- Po otwarciu okna przez kierującego, policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało 38-latek kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna na miejscu pasażera przewoził swojego 10-letniego syna. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi - relacjonuje asp. szt. Izabela Gajewska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. 

Reklama

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. 38-latkowi oraz chłopcu na szczęście nic się nie stało. Dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę rodziny.

Mundurowi przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to zawsze ogromne zagrożenie – zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. 

- Szczególnie bulwersujące jest przewożenie w takim stanie dziecka, czyli osoby całkowicie bezbronnej i zdanej na decyzje dorosłego. Jest to skrajna nieodpowiedzialność, która nie może być lekceważona - dodaje asp. szt. Izabela Gajewska.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości