Reklama

Piknik 800 + w Działoszynie - frekwencja była nikła

W niedzielę, 6 sierpnia, w ogrodzie Pałacu Męcińskich w Działoszynie zorganizowano piknik 800 +. Tego rodzaju wydarzenie odbywają się w całym kraju. Rządzący podają, że imprezy mają promować ich sztandarowy program. Zdaniem opozycji to próba robienia kampanii za publiczne pieniądze. W sprawie organizacji pikników został złożony nawet donos do prokuratury. Imprezę z Działoszyna trudno było uznać za udaną. Z powodu deszczu z darmowego jedzenia skorzystali głównie rezydenci poszczególnych namiotów oraz dziennikarze. Dzieci wraz z rodzicami było jak na lekarstwo.

Poseł  Adam Szłapka, skierował w lipcu do prokuratury doniesienie. Chce, aby organy śledcze zbadały, czy pikniki 800+ organizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z urzędami wojewódzkimi, nie są przykładem nielegalnej agitacji politycznej i prowadzenia kampanii bezpośredniej dla polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jedna z tego typu imprez odbyła się w niedzielę w Działoszynie. Dla dzieci przewidziano takie atrakcje jak festiwal baniek mydlanych, kolorowe warkoczyki oraz tatuaże. Zapewne do pakietu, przy sprzyjającej pogodzie, dołączyłyby dmuchane zamki. Zgodnie z wcześniejszą prognozą (Marszałek Województwa Łódzkiego z tego względu odwołał w Wieluniu swój zaplanowany na sobotę piknik, przyp. red. )na zmianę lało i mżyło, więc z rozłożenia dmuchańca zrezygnowano. Nieliczni odwiedzający korzystali za to z darmowych przekąsek jak hot-dogi, frytki czy przygotowane przez członkinie Ligi Kobiet Kreatywnych w Szczytach pierogi. Furorę zrobiły tajskie lody.

Reklama

Na placu przed pałacem pojawiły się m.in. namioty Państwowej Straży Pożarnej, ZUS-u, Centrum Ratownictwa Medycznego oraz kramy, na których rozdawano gadżety z logo 800+, świeciły jednak pustkami.

Na imprezę przybyli także politycy i samorządowcy, w tym gospodarz imprezy wojewoda Karol Młynarczyk.

- Robimy te pikniki też po to, by ta oferta wakacyjna była nie tylko wyjazdowa, ale też weekendowa, żeby nasze rodziny, nasze dzieciaki mogły spędzać te wakacje – mówił ze sceny do pustych leżaków.

Wojewoda podliczył, że od 2016 r. co roku do rodzin z terenu województwa łódzkiego trafia ok. 2,5 mld zł, a po podwyżce do 800 zł będzie to ok. 4 mld zł.

Reklama

Środki ze sztandarowego programu partii rządzącej nie wpłynęły jednak pozytywnie na demografię powiatu pajęczańskiego, co przyznał wicestarosta Paweł Sikora. W ciągu roku bowiem ubyło tutaj 1,3 tys. mieszkańców.

- Mama nadzieję, że te programy pozwolą, aby nasze rodziny pomyślały, aby tutaj stwarzać dobro, powiększać się,  dbać o dzieci – liczy samorządowiec.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Milimetr56 - niezalogowany 2023-08-08 18:26:53

    Chciałem zauważyć, że sztandarowy program partii rządzącej 800+ jest finansowany z budżetu państwa czyli z pieniędzy wszystkich Polaków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Polak - niezalogowany 2023-08-12 15:56:05

    Niech sobie wsadzą gdzieś ...Te kiełbaski i pikniki...mam nadzieję że ludzi mądrych mamy więcej. Za nasze pieniądze to robią. Polacy obudzcie się!Trzeba ich odsunąć od władzy jak najszybciej. Ratujmy Polskę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości