Reklama

Powitanie nowego wozu w OSP Naramice

Sobota 4 października była wielkim dniem dla druhen i druhów OSP Naramice. W jednostce powitano radośnie wymarzony i długo wyczekiwany nowy średni samochód strażacki. Z sentymentem i należytym szacunkiem pożegnano też wysłużony, lecz niezawodny stary wóz, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Powitanie nowego wozu strażackiego w OSP Naramice rozpoczęła widowiskowa parada pojazdów zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Finał miał miejsce pod naramicką remizą. Nie zabrakło błysku zimnych ogni i flar oraz donośnych sygnałów dźwiękowych. Na czele korowodu dostojnie „kroczył” zasłużony emeryt – stary, lecz niezawodny Magirus. Dotychczasowy wóz właśnie zakończył długoletnią służbę w jednostce z Naramic. A o to, żeby nikt nie wyszedł z imprezy głodny, zadbały równie niezawodne panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Szacowny emeryt to Magirus Deutz 170D11 z napędem 4x4, rocznik 1974. Wyposażony w silnik widlasty o mocy 230 KM, chłodzony powietrzem oraz w zbiornik wody 2500 litrów i autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę. Do OSP Naramice trafił w 2007 roku, jako darowizna z gminy Adelebsen w Niemczech. Tam służył w jednostce Barterode jako auto ratownictwa technicznego. W ciągu służby w OSP Naramice wyjeżdżał 80 razy, z czego 41 razy do pożarów.

Reklama

Na mecie korowodu powitano nowego i – jak podkreślano - wyjątkowego członka naramickiej strażackiej rodziny. Nowy średni wóz bojowy został uroczyście ochrzczony szlachetnym imieniem Roch.

Nowy „druh” w jednostce to Iveco 130E23, rocznik 2002. Został sprowadzony z Francji. Ma napęd 2x4 z blokadą i silnik rzędowy o mocy 230 KM. Roch wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3050 litrów i autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę.

Dla społeczności Naramic ten dzień był niezwykle ważnym świętem. Druhowie nie kryli wzruszenia i wdzięczności dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji uroczystości i realizacji tego marzenia.

Reklama

- Gdyby nie mieszkańcy sołectw: Naramice, Śmiecheń i Radomina, nie mielibyśmy możliwości zakupu tego samochodu. To oni w znacznym stopniu przyczynili się do zebrania niezbędnych środków – akcentuje prezes OSP Naramice Błażej Misiak.

- Bez waszego wsparcia oraz otwartości serc na to przedsięwzięcie, nie byłoby to możliwe i nadal pozostawałoby poza naszym zasięgiem. Pragniemy ogromnie podziękować za dobro okazane z waszej strony. Nie ma takich słów, które mogłyby opisać radość strażaków z osiągnięcia tego celu – podkreślają druhny i druhowie OSP Naramice w mediach społecznościowych.

Reklama

- Bardzo się cieszymy, że choć trochę mogliśmy się przyczynić do tak wspaniałej inicjatywy – odpowiada w imieniu mieszkańców Monika Szczepaniak.

Nowy nabytek kosztował 200 tysięcy złotych. Jednostka pozyskała łącznie 207 tys. 452 zł. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na doposażenie samochodu w specjalistyczny sprzęt.

Zebrane pieniądze w lwiej części pochodzą z dotacji Urzędu Gminy Biała (180 tys. zł) oraz ze zbiórki złomu i metali kolorowych (13 tys. 552 zł). Dochód z ubiegłorocznych dożynek, festynów i darowizn od sponsorów wzbogacił budżet o 10 tysięcy, a  podczas zbiórki złomu do puszek trafiła też gotówka (3 tys. 980 zł).

Reklama

- Ten samochód jest niezbędnym narzędziem w funkcjonowaniu naszej jednostki. Koniecznym do ochrony życia czy mienia okolicznej ludności. Potrzebnym, żebyśmy zawsze byli gotowi nieść pomoc. Nowy samochód sprawi, że będziemy mogli szybciej dotrzeć z pomocą i bardziej efektywnie działać. To jest skok jakościowy w przyszłość – podsumowuje prezes Błażej Misiak.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości