Reklama

Uwierzyła oszustom i straciła blisko 20 tysięcy złotych

Blisko 20 tysięcy złotych straciła kobieta, która uwierzyła oszustom podszywającym się pod pracowników banku i policjantów. Przestępcy wykorzystali emocje oraz presję czasu, przekonując mieszkankę powiatu łaskiego, że jej oszczędności są zagrożone i trzeba je jak najszybciej zabezpieczyć. Niestety pieniędzy dotychczas nie udało się odzyskać. 

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w środę, 6 maja, skontaktował się z nią mężczyzna podający się za pracownika banku. Poinformował kobietę o rzekomej próbie zaciągnięcia kredytu na jej dane osobowe. Chwilę później kolejna osoba przekazała jej, że aby ochronić pieniądze, musi przelać je na tzw. „rachunek techniczny”.

- W dalszej kolejności z kobietą kontaktowała się osoba podająca się za policjanta. Przestępcy wywierali presję czasu i wzbudzali poczucie zagrożenia utraty oszczędności. Pokrzywdzona, działając pod wpływem emocji i stresu, wykonała przelew na wskazany rachunek bankowy, tracąc blisko 20 000 złotych - mówi mł. asp. Bartłomiej Kozłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

Reklama

Dopiero po kolejnych telefonach kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę prawdziwym policjantom. Mundurowi prowadzą czynności w tej sprawie, jednak sprawca nadal nie został zatrzymany.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i przypominają, że funkcjonariusze ani pracownicy banków nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy na "bezpieczne" czy "techniczne" konta.

- Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Chwila refleksji i spokojna weryfikacja informacji może uchronić przed utratą oszczędności - dodaje mł. asp. Bartłomiej Kozłowski.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości