Reklama

W Dzień Kota, kot postawił strażaków na nogi

Dziś 17 lutego, w Dzień Kota, pewien kot z Mokrska, postawił na nogi dwa zastępy strażaków. Choć z łatwością wdrapał się na słup energetyczny, to już z zejściem miał spory problem. - To przecież jego dzień, więc może chciał zwrócić na siebie uwagę - śmieje się obserwatorka zajścia.

Dziś, w poniedziałek, 17 lutego, po godz. 14. właścicielka niesfornego kota, co wspiął się na słup energetyczny i ani mu się śniło z niego schodzić, złapała za telefon i zadzwoniła po pomoc.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o kocie na słupie energetycznym - relacjonuje  i dodaje, że do zwierzaka zadysponowane zostały dwa zastępy - jeden z OSP Mokrsko i podnośnik z PSP w Wieluniu.

Ponieważ zdarzenie dotyczyło słupa energetycznego, powiadomiono także pogotowie energetyczne.

- Panowie przyjechali na miejsce, odłączyli zasilanie, żeby podczas akcji ratownicy byli bezpieczni - zaznacza asp. Łukasz Kulej, dyżurny stanowiska kierowania PSP w Wieluniu.

Reklama

Ostatecznie, przy użyciu podnośnika, strażacy zdjęli kota z słupa energetycznego i zwrócili właścicielce.

Tym sposobem kot miał swoje pięć minut i z pewnością tegoroczny Dzień Kota, pozostanie na długo w jego pamięci. Jest wysoce prawdopodobne, że będzie to jego największa życiowa przygoda...

zebrał: KrB

fot.: starszy sekcyjny Adrian Grzebiela

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/02/2025 18:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości