44-latek kilkukrotnie ukradł sprzęt elektroniczny z jednego ze sklepów. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policję do odbycia kary więzienia.
W środę, 14 maja po godz. 15 na terenie jednego z sieradzkich marketów zatrzymano złodzieja. Na miejsce udali się policjanci. Okazało się, że pracownik ochrony ujął mężczyznę, który schował do torby elektronarzędzia, a następnie przekroczył linię kas nie płacąc za towar. Złodziejem okazał się 44-letni mieszkaniec Pabianic.
- Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało również, ze mężczyzna był poszukiwany do odbycia zaległej kary więzienia. Wartość skradzionego towaru oszacowano na prawie 2800 złotych. Został on odzyskany i powrócił do dalszej sprzedaży - mówi asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Reklama
44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Ustalenia śledczych wykazały, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. W maju tego roku 44-letni pabianiczanin dokonał jeszcze kilkunastu kradzieży sprzętu elektronicznego w tym sklepie. Łączna wartość strat została oszacowana na prawie 14 tysięcy złotych.
Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałych, a w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Z policyjnej celi trafił za kratki zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zasądzoną wcześniej karę więzienia. Z uwagi na to, że działał w warunkach recydywy, za dokonane kradzieże grozi mu surowa kara, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze