Podczas majówkowego weekendu o bezpieczeństwo kierowców zadbali policjanci. Jak relacjonują, pierwsze dni maja na drogach były spokojne.
Podczas długiego weekendu na drogach pojawiła się zwiększona liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Wszystkie te działania miały jeden wspólny cel – aby każdy, kto wybrał się w podróż, bezpiecznie powrócił do domu. Podczas prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego po użyciu alkoholu. Wszyscy teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
W ramach prowadzonych kontroli, które objęły również ogólnowojewódzkie działania „Prędkość” zorganizowane 4 maja, funkcjonariusze ujawnili łącznie 201 wykroczeń, skontrolowali 257 pojazdów, nałożyli 137 mandatów karnych, z czego zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
- Policjanci zatrzymali również 15 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów lub braku aktualnych badań technicznych. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Jeden z kierujących zdecydował się wsiąść za kierownicę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Na szczęście podczas kilku wolnych dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jednak osiem niegroźnych kolizji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze