Reklama

Ostatni występ dał w Złoczewie

Dziś tłumy żegnały Krzysztofa Respondka. Komik ostatni swój występ dał w Złoczewie, w trakcie spotkania opłatkowego. W drodze powrotnej z występu źle się poczuł… To był zawał. Trafił do szpitala. Po trzech dniach zmarł.

Krzysztof Respondek z Dariuszem Tokarskim- Krzyśka znałem wiele lat, to bardzo pogodny, inteligentny człowiek – wspomina sławnego komika Dariusz Tokarski, wicebrumistrz Złoczewa.

- To był bardzo dobry człowiek. Kochał ludzi zawsze zarażał wszystkich uśmiechem i optymizmem. Pięknie śpiewał – opowiada dalej samorządowiec i dodaje, że do dziś trudno mu uwierzyć w to co się stało...

A tak na swoim profilu społecznościowym zmarłego artystę wspomina burmistrz Złoczewa Dominik Drzazga:

„Rozmawialiśmy, żartowaliśmy, umawialiśmy kolejne występy. Dzisiaj już Cię nie ma. Pamiętam jak łamaliśmy się opłatkiem i życzyliśmy zdrowia bo to najważniejsze. Dziś już Ciebie nie ma, zabawiaj tam do góry i czekaj na nas”.

Reklama

W sobotę, 30 grudnia, w dniu pogrzebu Krzysztofa Respondka, kościół w Tarnowskich Górach pękał w szwach. Tłumy żegnały znanego uwielbianego aktora i komika.

W trakcie uroczystości pogrzebowych nie mogło zabraknąć Dariusza Tokarskiego, który od lat przyjaźnił się z Respondkiem, wielokrotnie zapraszając go do Pajęczna, gdy był tam szefem ratusza, a potem do Złoczewa.

W ostatnim pożegnaniu artysty wziął udział także Damian Janas, znany muzyk z naszego regionu, aktualnie kapelmistrz Orkiestry Dętej w Słupsku, w gminie Mokrsko, wcześniej prowadził orkiestrę w Dzietrzkowicach. Damian Janas współpracował z Krzysztofem Respondkiem już od 2018 roku. Owocem tej współpracy były m.in. dwa doskonałe koncerty Respondka z Orkiestrą Dętą z Dzietrzkowic.

Reklama

- Dosłownie przed chwilą wróciłem z pogrzebu – mówi w rozmowie z portalem kulisy.net, Damian Janas.

- Już po pierwszym spotkaniu z Krzyśkiem byłem pod ogromnym wrażeniem. Rozmawiał ze mną tak jakbyśmy się znali kilka lat – wspomina kapelmistrz.

- Był naturalny, szczery, bardzo pomocny. Ujęło mnie to, że nie robił żadnych problemów. Gdy mówiłem mu o tym, że nasza orkiestra jest z małej miejscowości, jesteśmy amatorską orkiestrą, to właściwie się ucieszył. Mówił, że to dla niego bardzo ciekawe i ważne doświadczenie. Współpraca z nim była dla mnie olbrzymią przyjemnością – podkreśla Damian Janas i dodaje, że Krzysztof Respondek miał wystąpić z Orkiestrą Dętą z Słupska, ale już nie zdążył…

Reklama

Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia. Miał 54 lata.

Krzysztof Respondek wystąpił z Orkiestrą Dętą Gminy Dzietrzkowice

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości