Reklama

Rozbudowa remizy OSP w Gaszynie: Na nowy garaż pójdzie z budżetu gminy prawie 1 mln zł

​​​​​​​Blisko 1 mln zł pójdzie z budżetu Gminy Wieluń na rozbudowę garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. To jedna z inwestycji mających się zakończyć w 2024 r., a dopiero wchodzą w fazę realizacji. Temat sprokurował publiczne niesnaski między byłym radnym Piotr Radowskim i Marcinem Toporem, obecnym radnym i naczelnikiem OSP w Gaszynie

Strażacy z Gaszyna doczekają się rozbudowy remizy

Burmistrz Wielunia podpisał umowę z wieluńską firmą IM Karczbud na inwestycję służącą rozwojowi OSP w Gaszynie. Wartość robót wynosi 960 tys. zł, a planowany termin ich zakończenia to wrzesień 2025 r. Będzie to prezent na 105-lecie jednostki, a jak jest oczekiwany, najlepiej świadczy entuzjastyczny wpis na Facebooku OSP w Gaszynie.

 - Wielka chwila dla naszej jednostki – podpisana została umowa na rozbudowę garażu OSP w Gaszynie! Nowa przestrzeń to krok w przyszłość, który zapewni nam warunki na miarę XXI wieku. W garażu znajdą się dwa nowoczesne miejsca postojowe dla naszych wozów, zaplecze socjalne, pralnia i prysznice – wszystko, czego potrzebujemy, by działać jeszcze sprawniej! - cieszą się druhowie z Gaszyna.

Reklama

Inwestycja z poślizgiem

Nowy garaż powinien być już gotowy, gdyby tylko burmistrz realizował założenia budżetowe. To jedno z zadań zaplanowanych do realizacji w 2024 roku, które zostały przesunięte na rok kolejny. Mimo że inwestycja w Gaszynie została zapisana w budżecie w grudniu 2023 r., dopiero we wrześniu 2024 r. Urząd Miejski w Wieluniu ogłosił przetarg.

Wybór wykonawcy robót przeciągał się w czasie, burmistrz kilka razy przedłużał postępowanie. Ostatecznie firma została wybrana dopiero 19 listopada. Za roboty zlecone spółce IM Karczbud warte niemal 1 mln zł gmina w całości zapłaci z własnego budżetu. Dodajmy, że oferty przetargowe złożyły trzy firmy.

Reklama

Niesnaski między Radowskim i Toporem

Odwlekanie w czasie wyboru budowniczego garażu spowodowało ferment w Gaszynie. Swojemu poirytowaniu niejednokrotnie dawał wyraz były radny Piotr Radowski. Zarzucał publicznie obecnemu radnemu z Gaszyna i naczelnikowi OSP Marcinowi Toporowi, że niedostatecznie pilnuje tematu, który zostawiła na tacy rada poprzedniej kadencji pod przewodnictwem Radowskiego. Topór nie pozostawał dłużny, zarzucając byłemu samorządowcowi wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości