Gmina Pajęczno ma powody do radości. 15 milionów złotych popłynie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje drogowe. Dziury, góry i doliny na drogach gminnych odejdą w zapomnienie. Wystartuje budowa nowej komendy policji, a kolejne tereny przemysłowe staną otworem przed inwestorami.
Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski przekazuje mieszkańcom gminy dobre nowiny: Inwestycje drogowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stają się faktem!
Dzięki wzorcowo przygotowanym wnioskom o dotacje oraz wsparciu ze strony Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi gmina Pajęczno otrzyma potężny zastrzyk gotówki: 15 milionów złotych. Dofinansowanie inwestycji drogowych sięga 60 proc.
Na pierwszy ogień pójdą dwie drogi w Pajęcznie: ul. 700-lecia i ul. Jana Pawła II.
Będzie połączenie ul. Rekreacyjnej, ul. Jana Pawła z ul. 1-go Maja. Powstanie tu nowa droga i ciąg pieszo-rowerowy.
Drugie przedsięwzięcie dotyczy kontynuacji ul. Jana Pawła II do drogi krajowej 42, obok ogródków działkowych. Będzie to droga dojazdowa do nowej Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, której budowa niebawem się rozpocznie.
- Pozostały koszt inwestycji finansujemy wspólnie z Powiatem Pajęczańskim 50/50 procent. Na dziś jest to kwota około 8 milionów złotych, konkretnie okaże się po przetargu – mówi burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski.
Termin realizacji zadania to 2026/2027 rok. Włodarz Pajęczna zaznacza jednak, że termin zakończenia może ulec zmianie, ponieważ jest to inwestycja w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Burmistrz podkreśla też jej znaczenie dla miasta i gminy.
- Ta inwestycja nie tylko otwiera drogę do budowy nowej komendy policji, ale też dostęp do kolejnych terenów przemysłowych, co wpłynie na rozwój Pajęczna – akcentuje burmistrz Dariusz Tokarski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze