Reklama

Budowa drogi rowerowej Ruda-Toporów za 8 milionów złotych

16 kwietnia w Toporowie odbyła się konferencja połączona z prezentacją Polityki Rozwoju Mobilności Rowerowej w Województwie Łódzkim. Miłośnicy jednośladów będą mogli bezpiecznie dojechać nad warte.

Inwestycja pozwoli bezpiecznie dojechać nad Wartę

16 kwietnia w Toporowie odbyła się konferencja połączona z prezentacją Polityki Rozwoju Mobilności Rowerowej w Województwie Łódzkim, dokumentu, który ma stać się fundamentem budowy spójnej, nowoczesnej sieci tras rowerowych. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania potencjału regionu i inwestycji już realizowanych w terenie. Wydarzenie zlokalizowane zostało w nowo wybudowanej Przystani Rowerowej.

– Spotykamy się w miejscu symbolicznym - mówi marszałek województwa Joanna Skrzydlewska.

– Na planowanym przecięciu tras rowerowych województwa łódzkiego, tj. trasy regionalnej nr 224 oraz trasy krajowej nr 17, czyli tzw. Velo Warty. Właśnie dobiegają końca prace przy budowie drogi rowerowej, która powstała z dofinansowaniem środków unijnych kwotą ponad 8 mln zł i dzięki temu powstało blisko 7 km malowniczej trasy – kontynuuje marszałek.

Reklama

Na zakończeniu trasy powstała tzw. przystań rowerowa, czyli altana z ławeczkami i miejscem naprawczym dla rowerów. Miłośnicy jednośladów mają miejsce do odpoczynku czy naprawy usterek. Inwestycja obejmuje nie tylko drogę o nawierzchni asfaltowej, ale także rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo oraz przestrzeń sprzyjającą rekreacji.

W planach jest nadwarciański triatlon

Inwestycja to dobry początek do rozwoju turystyki oraz promocji regionu. Droga rowerowa na trasie Ruda-Toporów sprawi, że rowerowe wycieczki w nadwarciańskie okolice staną się bezpieczniejsze dla kierowców, jak i cyklistów.

Reklama

- Ścieżka rowerowa pozwoli mieszkańcom Wielunia dotrzeć na gościnne tereny nad Wartą. Bardzo się cieszymy, że powstaje i będziemy dążyć do rozwinięcia turystyki aktywnej o kajaki. Chcemy zorganizować nadwarciański triatlon kajak-rower-bieganie po ścieżkach przygotowanych w lasach. Pierwszy krok to ścieżka, która powstaje – mówi w wywiadzie z reporterem portalu kulisy.net wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.

W szerszym kontekście, inwestycja ma również na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz zwiększenie komfortu życia mieszkańców.

Reklama

– To moment, w którym rozwój infrastruktury rowerowej staje się świadomym i odpowiedzialnym wyborem samorządów. Spotkanie nad Wartą pokazuje jedno – rowerowa przyszłość województwa łódzkiego właśnie nabiera tempa – zaznacza wicemarszałek woj. łódzkiego Agnieszka Ryś.

- Prace postępują zgodnie z planem, otwarcie trasy nastąpi w tym roku – zapewnia wicestarosta wieluński.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/04/2026 10:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości