Trwa realizacja dużego zadania, w ramach którego w Czarnożyłach powstanie stadion sportowy z prawdziwego zdarzenia, a przy szkołach podstawowych w Łagiewnikach i Wydrzynie - boiska wielofunkcyjne typu orlik. Gmina przeznaczyła na ten cel dofinansowanie z programu „Polski Ład” dla gmin popegeerowskich.
- U nas kiedyś był pegeer, więc złożyliśmy wniosek o takie dofinansowanie i otrzymaliśmy stamtąd 2 miliony 940 tysięcy złotych – mówi wójt Andrzej Modrzejewski. - Ogłosiliśmy przetarg na te obiekty i w jego wyniku wyszło nam, że całość kosztować będzie prawie 3,5 miliona złotych. Rada gminy podjęła uchwałę o dołożeniu brakujących środków i podpisaliśmy umowę z wykonawcą.
Reklama
A jest nim firma z Pątnowa „Usługi ogólnobudowlane Jarosław Błach”. Obecnie trwają roboty przy budowie boisk w Łagiewnikach i Wydrzynie. Prace posuwają się bardzo szybko. Stoją słupy pod ogrodzenie, są opaski i wykonane podbudowy. Teraz wykonawca czeka na zamówioną masę, z której powstaną nawierzchnie syntetyczne.
Będą to obiekty wielofunkcyjne, na których znajdą się boiska do piłki ręcznej, piłki siatkowej, koszykówki i tenisa. Ale będzie można na nich również grać w piłkę nożną na małej powierzchni.
- Chcemy, aby uczniowie szkół i młodzież z tych miejscowości też mogli korzystać z boisk z prawdziwego zdarzenia – mówi Andrzej Modrzejewski. - Bo teraz jest taka potrzeba, żeby dzieci nie siedziały przy komputerach, czy innych podobnych zajęciach, ale by czynnie spędzały czas. Bo tego świeżego powietrza nasza młodzież ma troszeczkę za mało.
Sztandarowy natomiast dla gminy obiekt sportowy powstanie w Czarnożyłach. Będzie to pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej wraz z 400-metrową bieżnią i innymi urządzeniami lekkoatletycznymi, trybunami, nawodnieniem trawiastej płyty i oświetleniem. Obok będzie również zaplecze wraz z szatniami, toaletami i innymi niezbędnymi pomieszczeniami. Jest ono już budowane, ale w ramach innej inwestycji.
- Budując te trzy obiekty, wyraźnie podniesiemy poziom infrastruktury sportowej w naszej gminie – cieszy się wójt. - Bo realizując dotychczas inne zadania, takie jak kanalizacja, wodociągi, drogi, na pewno tę infrastrukturę sportową mamy troszeczkę zaniedbaną. Teraz będziemy mogli to poprawić dzięki uzyskanym prawie trzem milionom złotych. Musimy jednak dołożyć do tego prawie pół miliona z naszego budżetu. Jeśli chodzi o kwotę, na pewno jest to dużo. Ale, jeśli chodzi o zakres zadania, które dzięki temu będziemy mogli zrealizować, uważamy, że jest ona do przyjęcia. Inaczej byśmy się na to nie zdecydowali.
Zgodnie z umową, oddanie do użytku tych trzech sportowych obiektów, powinno nastąpić do końca roku.
- Ale, widząc zaangażowanie firmy i postęp robót, na pewno będzie to o wiele szybciej – kończy wójt Modrzejewski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze