Reklama

Dom Ludowy zyska nowe oblicze

Jeszcze w tym roku w centrum Kopydłowa zostanie przeprowadzona mała rewolucja. Chodzi o termomodernizację Domu Ludowego i świetlicy wiejskiej. W ubiegłym roku samorządowcy szacowali, że inwestycja zamknie się w kwocie 800 tys. zł. Teraz wójt nie ukrywa – będzie się cieszył, jeśli starczy 1 mln.

Szalejące ceny na rynku robót budowalnych a także stale rosnące ceny materiałów, przyprawiają o ból głowy nie tylko statystycznego Kowalskiego, ale również samorządowców, bowiem koszt realizacji zadań inwestycyjnych gwałtownie rośnie. Nawet szczęśliwi posiadacze zewnętrznych dotacji muszą wykładać coraz wyższe wkłady własne. 
W ubiegłym roku gmina Biała otrzymała promesę w ramach  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z puli wsparcia dla gospodarstw popegeerowskich. 400 tys. zł to wsparcie dla gminy w celu realizacji zadania, polegającego na termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Kopydłowie. Chodzi o  rozbudowę i termomodernizację świetlicy wiejskiej i Domu Ludowego. Zmodernizowany zostanie również sposób ogrzewania pomieszczeń. Zaplanowano zamontowanie instalacji fotowoltaicznej i pomy ciepła. Dodatkowo zaprojektowano też oświetlenie przyległego terenu rekreacyjnego.   
W Urzędzie trwają teraz intensywne prace nad przygotowanie dokumentacji technicznej, w drugim kwartale roku zaplanowano ogłoszenie przetargu. 
- Spodziewamy się, że w okolicach 1 mln zł powinien zawrzeć się koszt tej inwestycji – mówi wójt Białej, Aleksander Owczarek. 
- Z wielką niecierpliwością tutaj będziemy wyczekiwać wyników tego przetargu. 
Samorządowcy zarezerwowali w swoim budżecie 400 tys. zł wkładu własnego. Będą się również starać o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska 
- Dobrze się stało, że w końcu ktoś pomyślał o tych obszarach i ludziom, którzy tam żyją, coś się oferuje, dedykując w sposób szczególny te pieniądze – komentował Owczarek informację o otrzymaniu dotacji.
- Robiliśmy na tym terenie inwestycję drogową na odcinku ok. 1.6 km w 2020r. Dla miejscowego środowiska ocieplenie domu ludowego, modernizacja świetlicy, z całą infrastrukturą towarzyszącą jak pompa ciepła, fotowoltaika, oświetlenie zewnętrzne to na pewno oczekiwana inwestycja i z satysfakcją to zadanie wykonamy – podkreśla. 
 

Magdalena Lizurej
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości