Reklama

Droga w Wiktorowie zostanie zmodernizowana - podpisano umowę z wykonawcą

Mieszkańcy Wiktorowa po wielu latach doczekają się w końcu modernizacji drogi powiatowej, biegnącej przez ich miejscowość. Prawie kilometrowy odcinek zostanie sfinansowany dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „polski ład”, z rozdania dedykowanego gminom popegeerowskim.

Na inwestycję w Wiktorowie Powiat Wieluński pozyskał 3,7 mln zł, czyli 98 proc. wartości zadania, wkład własny wyniesie więc tylko kilkadziesiąt tys. zł. Umowę z wykonawcą, firmą Larix, przedstawiciele zarządu powiatu podpisali w piątek, 23 lutego. Dokumenty zostały sformalizowane na sali OSP w Wiktorowie, zaproszono posła Pawła Rychlika, radnych gminnych oraz powiatowych. Na sali obecny był też wójt Białej Aleksander Owczarek, który w poprzednich latach wiele razy optował za przeprowadzeniem remontu tej drogi.

O historii ze szczęśliwym finałem opowiedział radny gminny z Wiktorowa, Zbigniew Kupski. Projekt przebudowy jezdni był gotowy od kilku lat, a środki na dokumentację wyasygnowała w połowie gmina Biła na wniosek Kupskiego już w 2017 r.

Reklama

- Były konsultacje, sprzeczki, że może kryty rów, teren mamy tak położony jak mamy – stwierdził radny

- Tam jest duża góra, kiedy przychodzi woda ten rów szybciej odbierze tę wodę.

Samorządowiec przypomniał, że w walce o środki na  drogę mógł liczyć na wsparcie radnych powiatowych, Grzegorza Mielczarka i Agnieszki Wasińskiej, ale nie tylko.

- Kilka razy byliśmy u starosty, w spotkaniach uczestniczyła przewodnicząca, pan wójt – relacjonował Kupski.

Przypomniał też, że w 2020 r. powiat przekazał szosę gminie, aby ta mogła ubiegać się o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Dróg. Środki jednak nie zostały przyznane.

Reklama

- Cały czas mieliśmy pod górę – ubolewa Zbigniew Kupski.

- Reasumując, w ubiegłym roku dzięki posłowi Rychlikowi te pieniądze są i promesę sołtys odebrał. Dzięki temu, ten projekt będzie w tym roku zrealizowany. Wszystkim serdecznie dziękuję  - skwitował Kupski.

Zdaniem Aleksandra Owczarka przykład Wiktorowa można traktować jak efekt dobrej współpracy gminy z powiatem. W przeszłości nie raz i nie dwa wytykał przedstawicielom starostwa, że oczekują partycypacji w kosztach inwestycji, ale nie konsultują swoich planów i nie realizują rzeczywistych oczekiwań mieszkańców gminy.

Reklama

- Ciągle będę namawiał do tego, żeby mając na uwadze rozwój czy odbudowę dróg powiatowych w gminach, mieć na myśli jakiś harmonogram, jakieś propozycje, jakąś strategię działania na daną kadencję – rekomenduje wójt.

- Wtedy można się do tego przygotować, jeżeli chodzi o udziały finansowe.

W ramach zadania droga zostanie przebudowana na odcinku długości kilometra. Nawierzchnia będzie miała szerokość 5,5 metra, po obu stronach będą rowy, a po jednej stronie chodnik na całej długości jezdni.

- Nasze złożone podpisy gwarantują realizację tej inwestycji – zapewnia starosta wieluński, Marek Kieler.

Reklama

- Cieszmy się z tego, że kolejny odcinek drogi na terenie powiatu wieluńskiego zostanie zrealizowany. Firma jest znana, od wielu lat bardzo dobrze się z nią współpracuje. Jest to niecały kilometr tej drogi, będzie bezpieczny chodnik i myślę, że wszystkim posłuży to długie lata – liczy starosta.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/02/2024 14:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości