Reklama

Duża kasa dla sołectw gminy Kiełczygłów

Ogromna radość zawitała do gminy Kiełczygłów. Pieniądze z programu „Łódzkie dla wsi” popłyną aż do dziewięciu sołectw. Przy wsparciu gminy, we wsiach zostaną zrealizowane inwestycje za ponad 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie sięga niemal 330 tysięcy. Sołectwa stawiają na ekologię, rozwój świetlic wiejskich, nowoczesne oświetlenie i tworzenie miejsc przyjaznych rekreacji na świeżym powietrzu.

We wtorek, 12 maja, gmina Kiełczygłów otrzymała świetną wiadomość. Zarząd Województwa Łódzkiego właśnie rozstrzygnął nabór wniosków do programu „Łódzkie dla wsi”. Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają zastrzyk gotówki na lokalne inwestycje, znalazło się aż dziewięć sołectw z terenu gminy Kiełczygłów.

Najwyższe dofinansowanie, po 120 tys. zł, otrzymały sołectwa Chorzew i Kiełczygłów. Każde z nich dostanie też po 30 tysięcy od gminy i będzie realizować zadanie za 150 tys. zł. W Chorzewie rozpocznie się kompleksowa rewitalizacja placu i budynku świetlicy wiejskiej. Z kolei w Kiełczygłowie powstanie strefa rekreacji z infrastrukturą rowerową i parkingową.

Reklama

Pozostałe siedem sołectw pozyskało granty w wysokości po 12 787 zł. Całkowita wartość każdego zadania opiewa na 15 tysięcy złotych. Wkład własny gminy dla każdego sołectwa wyniesie po 2 213 zł.

Sołectwo Dąbrowa zrealizuje projekt „Ekologiczne sołectwo - miejscem rekreacji dla mieszkańców”.  W Kiełczygłówku będzie rozbudowana altana pod świetlicą wiejską. Sołectwo Huta postawiło na integrację na świeżym powietrzu. Tuchań kupi i zamontuje nowe lampy solarne. W Obrowie stanie się jasno, kolorowo i bezpiecznie dzięki ledowemu oświetleniu drogi. Nowości i zagospodarowanie czekają działkę nr 160 w Studzienicy, a w Glinie upały nie będą już straszne. Przynajmniej w świetlicy wiejskiej, gdzie pojawią się klimatyzatory.

Reklama

Łączna wartość środków pozyskanych na realizację projektów w kiełczygłowskich sołectwach to 329 509 złotych. Gmina dołoży do inwestycji w sumie 75 491 złotych. Wszystko razem kosztować będzie 405 tys. zł.

- Serdecznie dziękujemy Zarządowi Województwa Łódzkiego oraz radnemu Sejmiku Województwa Łódzkiego Adamowi Nowakowi  za okazane wsparcie, zaufanie i przychylność dla inicjatyw realizowanych na terenie naszej gminy – wyraża wdzięczność wójt gminy Kiełczygłów Mariusz Mielczarek i dodaje, że dobra współpraca samorządów to rozwój i ważne dla mieszkańców przedsięwzięcia.

Reklama

- Uznanie należy się też wszystkim sołtysom, radom sołeckim oraz kierownikowi referatu organizacyjnego Michałowi Kostarczykowi  za przygotowanie projektów i wspólne działania na rzecz rozwoju gminy Kiełczygłów – podsumowuje włodarz.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/05/2026 19:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości