Na początku lipca Powiat Pajęczański podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej Pajęczno – Siedlec. Prace ruszą lada moment.
Reprezentanci starostwa zawarli umowę z firmą LARIX Sp. z o.o. Firma będzie realizować zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1500E w miejscowości Pajęczno – Siedlec”, w formule zaprojektuj i wybuduj. W imieniu Powiatu Pajęczańskiego umowę podpisali starosta Paweł Sikora i wicestarosta Zbigniew Gajęcki przy kontrasygnacie skarbnika Sylwii Konieczko. Wykonawcę inwestycji reprezentował prezes zarządu firmy LARIX Kajetan Sowa.
Powiat i Gmina Pajęczno startują w tym przedsięwzięciu ramię w ramię, jako partnerzy. Gmina partycypuje w kosztach inwestycji. Pajęczańscy samorządowcy chcą dać przykład dobrej współpracy na rzecz poprawy infrastruktury drogowej w regionie.
Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski podziękował staroście, radzie powiatu i radzie miejskiej za współpracę. Starosta pajęczański nie pozostał dłużny i również podziękował burmistrzowi oraz radzie miejskiej za chęć współuczestniczenia w finansowaniu inwestycji.
- Bez waszego wkładu starostwo na pewno nie wykonałoby tej inwestycji. Dziękuję panie burmistrzu, że dotrzymuje pan słowa – akcentował starosta Paweł Sikora.
Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 3 mln 400 tys. zł. Gmina Pajęczno dołożyła do puli 1 mln 40 tys. zł. Dotacja pozyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to prawie 579 tys. zł.
- Udało się zdobyć na początek blisko 600 tysięcy. Mam nadzieję, że obiecane przez wojewodę 60 procent dofinansowania również będzie – zaznacza starosta pajęczański Paweł Sikora.
Realizacja zadania rozpocznie się od opracowania dokumentacji projektowej oraz uzyskania niezbędnych decyzji i pozwoleń. A później wykonawca zabierze się za przebudowę jezdni i budowę ścieżki rowerowej. Powstaną też nowe pobocza, odwodnienia, zjazdy i zieleńce. Nowe oblicze i standardy zyska niemal 3 kilometrowy odcinek drogi.
- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców gminy Pajęczno. Przebudowa drogi i nowa ścieżka rowerowa na pewno poprawi bezpieczeństwo – akcentuje burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze