Reklama

Inwestycja drogowa Pajęczno – Siedlec startuje

Na początku lipca Powiat Pajęczański podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej Pajęczno – Siedlec. Prace ruszą lada moment.

Reprezentanci starostwa zawarli umowę z firmą LARIX Sp. z o.o. Firma będzie realizować zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1500E w miejscowości Pajęczno – Siedlec”, w formule zaprojektuj i wybuduj. W imieniu Powiatu Pajęczańskiego umowę podpisali starosta Paweł Sikora i wicestarosta Zbigniew Gajęcki przy kontrasygnacie skarbnika Sylwii Konieczko. Wykonawcę inwestycji reprezentował prezes zarządu firmy LARIX Kajetan Sowa.

Powiat i Gmina Pajęczno startują w tym przedsięwzięciu ramię w ramię, jako partnerzy. Gmina partycypuje w kosztach inwestycji. Pajęczańscy samorządowcy chcą dać przykład dobrej współpracy na rzecz poprawy infrastruktury drogowej w regionie.

Reklama

Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski podziękował staroście, radzie powiatu i radzie miejskiej za współpracę. Starosta pajęczański nie pozostał dłużny i również podziękował burmistrzowi oraz radzie miejskiej za chęć współuczestniczenia w finansowaniu inwestycji.

- Bez waszego wkładu starostwo na pewno nie wykonałoby tej inwestycji. Dziękuję panie burmistrzu, że dotrzymuje pan słowa – akcentował starosta Paweł Sikora.

Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 3 mln 400 tys. zł. Gmina Pajęczno dołożyła do puli 1 mln 40 tys. zł. Dotacja pozyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to prawie 579 tys. zł.

Reklama

- Udało się zdobyć na początek blisko 600 tysięcy. Mam nadzieję, że obiecane przez wojewodę 60 procent dofinansowania również będzie – zaznacza starosta pajęczański Paweł Sikora.

Realizacja zadania rozpocznie się od opracowania dokumentacji projektowej oraz uzyskania niezbędnych decyzji i pozwoleń. A później wykonawca zabierze się za przebudowę jezdni i budowę ścieżki rowerowej. Powstaną też nowe pobocza, odwodnienia, zjazdy i zieleńce. Nowe oblicze i standardy zyska niemal 3 kilometrowy odcinek drogi.

Reklama

- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców gminy Pajęczno. Przebudowa drogi i nowa ścieżka rowerowa na pewno poprawi bezpieczeństwo – akcentuje burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości