Nowa nawierzchnia i utwardzone pobocza to efekt remontu niespełna kilometrowego odcinka drogi w Kolonii Chorzew. Inwestycja została sfinansowana ze środków pozyskanych z urzędu marszałkowskiego oraz z budżetu gminy.
- Asfalt na tej drodze był już mocno uszkodzony i zdecydowaliśmy się wykonać nową nawierzchnię – mówi Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.
- Nową nakładkę położyliśmy na około kilometrowym odcinku drogi. Myślę, że to istotne zadanie, gdyż ta droga ma duże znaczenie w Kolonii Chorzew ze względu na dojazd do Kiełczygłowa, czy do Chorzewa do kościoła, jak i innych miejsc. Naszym celem przede wszystkim była poprawa bezpieczeństwa komunikacji.
Łączny koszt remontu drogi wewnętrznej w Kolonii Chorzew wyniósł prawie 280 tys. zł. Gmina Kiełczygłów pozyskała na ten cel prawie 106 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, a pozostałą kwotę dołożyła z własnego budżetu. W pierwszym terminie nie udało się wyłonić wykonawcy. Przetarg został unieważniony, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała znacznie kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W kolejnym postępowaniu wybrano firmę Larix z Lublińca.
- Pod koniec października prace zostały wykonane zgodnie z umową. Jesteśmy szczęśliwi, że kolejny kilometr drogi już udało się zrobić, w tym roku oddaliśmy też odcinek około trzykilometrowy w Kuszynie, czyli prawie 4 km w tym roku. W sumie już ok. 12 km dróg zostało wyremontowanych od początku kadencji. Miejmy nadzieję, że uda nam się jeszcze kolejne odcinki zmodernizować – podkreśla włodarz.
Gmina Kiełczygłów w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, finansowanego z Rządowego Funduszu „Polski Ład”, otrzymała 4 mln 750 tys. zł na remont (modernizację) dróg gminnych.
- W tej chwili jesteśmy na etapie rozważań, które drogi wykonamy i tworzenia programu funkcjonalno-użytkowego, by w przyszłości móc ogłosić przetarg – podsumowuje Mielczarek.
- Trudno powiedzieć, co będzie w przyszłym roku, ceny na pewno nie będą obniżane. Mamy jednak nadzieję, że ta pozyskana kwota będzie na tyle wystarczająca, żeby móc wykonać te zadania. Gdybyśmy je wykonali, na pewno usprawniłoby to komunikację naszymi drogami i zwiększyło bezpieczeństwo.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze