Reklama

Kompleks sportowy, że hej!

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Skomlinie będą korzystać z nowych obiektów sportowych, które zbudowano przy tej placówce. Są to boisko wielofunkcyjne, bieżnia oraz boisko do koszykówki, które nie jest nowe, ale zostało mocno zmodernizowane. Obiekty te powstały przy bardzo dużym dofinansowaniu zewnętrznym.

Najważniejszym z nich jest niewątpliwie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Ma ono wymiary 40 m x 20 m i przystosowane jest do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Zbudowano je w miejscu, gdzie jeszcze niedawno znajdowało się pole do gry w siatkówkę plażową. Równolegle z budową boiska wielofunkcyjnego, w ramach tej samej inwestycji, wybudowano w pobliżu plac zabaw dla najmłodszych uczniów i zmodernizowano boisko do koszykówki. Wcześniej miało ono nawierzchnię betonową. Teraz została ona skruszona, położono nową warstwę betonu, a na nią poliuretan.

- Te trzy zadania kosztowały nas 562 tysiące 514 złotych – mówi wójt Grzegorz Maras.
- Otrzymaliśmy na nie półmilionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Resztę dołożyliśmy ze swojego budżetu.

Reklama

Kolejnym obiektem, który już służy uczniom, jest nowa, 3-torowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 100 metrów. Ona również posiada poliuretanową nawierzchnię, która umożliwia korzystanie z niej w różnych warunkach atmosferycznych oraz zapewnia większe bezpieczeństwo, niż stara, żużlowa będąca tu wcześniej. Ponieważ bieżnia może także spełniać rolę rozbiegu do skoku w dal, przy jednym z jej końców zrobiono skocznię. Na to przedsięwzięcie wydatkowano 124 230 zł. Także i tu gmina otrzymała dofinansowanie. Było to 50 000 zł z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”.

- Bardzo cieszą mnie te inwestycje, tym bardziej że dostaliśmy do nich dotacje  – przyznaje Grzegorz Maras.
- Jeśli jeszcze uda nam się wybudować halę gimnastyczną, to utworzy się naprawdę bardzo fajny kompleks sportowy i za jakieś dwa lata właściwie byłoby już tam wszystko. I wtedy byłaby to już bajka. Brakowałoby jedynie docieplenia szkoły.

Reklama

Ale oprócz tych nowych obiektów przy szkole znajdują się jeszcze dwa boiska do piłki nożnej – większe dla starszych uczniów i mniejsze dla młodszych. Ponadto jest tu również trawiaste boisko do siatkówki. To wszystko razem tworzy bardzo dobre warunki do prowadzenia wuefu, uprawiania sportu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Nigdy nie narzekaliśmy na brak możliwości uprawiania sportu – mówi Leszek Sobczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skomlinie.
- Mamy duży teren, dużo zieleni i były też boiska. Ale teraz, po przebudowie, warunki będą jeszcze lepsze, a możliwości większe.

Reklama

Ela Wodecka
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości