Reklama

Otwarcie nowego żłobka w Wierzchlesie opóźnione – powodem rozbudowa placówki

Budowa żłobka w Wierzchlesie zakończona, ale otwarcie opóźni się o kilka miesięcy z powodu decyzji władz gminy o rozbudowie obiektu. Dzięki dodatkowym środkom, placówka zyska większą przestrzeń i lepsze warunki dla dzieci. Sprawdź szczegóły i przewidywany termin otwarcia!

Żłobek ruszy później niż planowano

Zakończyły się prace budowlane przy budowie żłobka w Wierzchlesie. Niestety z pewnych względów otwarcie nowej placówki opóźni się o kilka miesięcy…

Budynek nowego żłobka już został odebrany. W tej chwili wyposażany jest w sprzęt. Jednak ponieważ pojawiły się dodatkowe środki do pozyskania, a władze gminy postanowiły z nich skorzystać, to wydłużył się termin oddania obiektu do użytku.

- Podjęliśmy decyzję, że żłobek zostanie powiększony o ok. 80 m2. To niestety spowoduje, że otwarcie żłobka opóźni się o kilkanaście miesięcy – wyjaśnia Leszek Gierczyk, wójt gminy Wierzchlas.

Reklama

Władze gminy argumentują decyzję o rozbudowie obiektu, chęcią zapewniania jeszcze lepszych, niż początkowo planowano, warunków.

- Już jesteśmy na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Roboty budowlane nie będą trwały aż tak długo i myślę, że na początku przyszłego roku będzie już otwarty żłobek w nowej, lepszej wersji niż planowaliśmy – zapowiada włodarz gminy.

Pieniądze z programu „Maluch+” wykorzystane zostały na przebudowę obiektu, wyposażenie, a także utrzymanie żłobka przez kolejne trzy lata.

Reklama

- Dodatkowo uzyskaliśmy jakiś czas temu 750 tys. zł na funkcjonowanie placówki. W wyniku przetargu udało nam się zaoszczędzić 40 tys. zł, co daje nam do wykorzystania blisko 800 tys. zł na dalsze inwestycje. To są naprawdę duże środki, chcemy z nich korzystać, bo ten żłobek będzie tu służył przez długie lata – podkreśla Leszek Gierczyk.

Reasumując inwestycja opiewa na kwotę 1 100 000 zł, a dofinansowanie z programu „Maluch +” to 1 017 513 zł. Dodatkowo na funkcjonowanie żłobka gminie przyznano kwotę 752 400 zł.

Reklama

Przypominamy, że projekt zakłada utworzenie 25 miejsc żłobkowych. A nowa placówka powstaje w budynku, gdzie do tej pory znajdowała się Gminna Biblioteka Publiczna. Żłobek jest urządzony w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, co powoduje, że jest to duży kompleks szkolno-przedszkolno–żłobkowy z zapleczem kuchennym. W tym samym budynku mieści się także przychodnia zdrowia. Tuż obok budowany jest piękny obiekt Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wraz z biblioteką, salą widowiskową, salami konferencyjnymi oraz dużym zapleczem sportowym.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości