W Strzelcach Wielkich są powody do zadowolenia. Gmina pozyskała pieniądze na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszyscy zainteresowani, którzy złożyli deklarację i odpowiedni wniosek, dostaną spore dofinansowanie.
Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpatrzył pozytywnie wniosek Gminy Strzelce Wielkie o dofinansowanie mieszkańcom budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Kwota na ten cel to 1,5 miliona złotych. Trwają czynności proceduralne i niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg. Ostateczna kwota zostanie podzielona na mieszkańców zainteresowanych budową przydomówek.
Deklaracje i wnioski o dofinansowanie złożyło do Urzędu Gminy Strzelce Wielkie 56 rodzin.
- Wszystkie wnioski, czyli 56, zyskały naszą akceptację i rozpatrzyliśmy je pozytywnie – zapewnia wójt gminy Strzelce Wielkie Damian Ciemcioch.
- Dołożymy wszelkich starań i dopełnimy wszystkich formalności, aby te 56 przydomowych oczyszczalni ścieków powstało – dodaje.
Włodarz gminy cieszy się z dofinansowania, bo jak podkreśla, osobiście o to zabiegał.
- Gmina w poprzednich latach składała wnioski o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE), jednak każdy z czterech wniosków został rozpatrzony negatywnie. Dlatego bardzo mocno mi zależało, żeby coś bezpośrednio dla mieszkańców było zrobione. I udało się – z zadowoleniem akcentuje Damian Ciemcioch.
- Takiego fajnego i wysokiego dofinansowania, na ten cel, mieszkańcy nie dostaną nawet z funduszu ochrony środowiska – podsumowuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze