Reklama

Pieniądze na przydomowe oczyszczalnie ścieków w gminie Strzelce Wielkie

W Strzelcach Wielkich są powody do zadowolenia. Gmina pozyskała pieniądze na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszyscy zainteresowani, którzy złożyli deklarację i odpowiedni wniosek, dostaną spore dofinansowanie.

Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpatrzył pozytywnie wniosek Gminy Strzelce Wielkie o dofinansowanie mieszkańcom budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Kwota na ten cel to 1,5 miliona złotych. Trwają czynności proceduralne i niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg. Ostateczna kwota zostanie podzielona na mieszkańców zainteresowanych budową przydomówek.

Deklaracje i wnioski o dofinansowanie złożyło do Urzędu Gminy Strzelce Wielkie 56 rodzin.

- Wszystkie wnioski, czyli 56, zyskały naszą akceptację i rozpatrzyliśmy je pozytywnie – zapewnia wójt gminy Strzelce Wielkie Damian Ciemcioch.

Reklama

- Dołożymy wszelkich starań i dopełnimy wszystkich formalności, aby te 56 przydomowych oczyszczalni ścieków powstało – dodaje.

Włodarz gminy cieszy się z dofinansowania, bo jak podkreśla, osobiście o to zabiegał.

- Gmina w poprzednich latach składała wnioski o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE), jednak każdy z czterech wniosków został rozpatrzony negatywnie. Dlatego bardzo mocno mi zależało, żeby coś bezpośrednio dla mieszkańców było zrobione. I udało się – z zadowoleniem akcentuje Damian Ciemcioch.

Reklama

- Takiego fajnego i wysokiego dofinansowania, na ten cel, mieszkańcy nie dostaną nawet z funduszu ochrony środowiska – podsumowuje.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości