Dziś, 31 października, około godziny 14:50, na ul. Spółdzielczej w miejscowości Konopnica (powiat wieluński) doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego.
- Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 37-latka kierująca Audi wyjeżdżając tyłem z parkingu zderzyła się z nadjeżdżającym motocyklistą - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Na miejsce natychmiast skierowano jednostki ratunkowe, w tym zastępy straży pożarnej z JRG Wieluń, OSP Szynkielów oraz OSP Konopnica, a także Zespół Ratownictwa Medycznego z Osjakowa i patrol policji z Wielunia.
16-latek kierujący motocyklem z poważnymi obrażeniami trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wieluniu. Oboje kierujący byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania wskazanymi pojazdami.
- Obecnie trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego - dodaje przedstawicielka policji.
Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia i udzieliły pomocy poszkodowanym. Obecnie trwa ustalanie przyczyn oraz okoliczności wypadku.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990