Dwa projekty sołeckie z gminy Siemkowice otrzymały dotacje ze środków wojewódzkich. Będzie modernizacja remizy i renowacja zbiornika wodnego.
1 lipca reprezentanci władz gminy Siemkowice oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego spotkali się w Urzędzie Miejskim w Pajęcznie. Wójt gminy Siemkowice Kamil Ceglarek i wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś, przy udziale wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Adama Nowaka, podpisali umowy dotyczące dofinansowania projektów inwestycyjnych w dwóch siemkowickich sołectwach.
Tym sposobem sołectwo Radoszewice otrzymało 200 tys. zł na modernizację miejscowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Zadanie będzie realizowane w ramach projektu „Nasze świetlice sołeckie 2025”.
Również w Radoszewicach nastąpi gruntowna renowacja zbiornika wodnego małej retencji. Na ten cel gmina Siemkowice uzyskała 159 tys. 900 złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze