Stadion w Skomlinie staje się coraz bardziej funkcjonalny. W ubiegłym roku znów wzbogacił się o kolejne elementy. Być może w tym uda się to również. Gmina złożyła bowiem wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”.
W minionym roku na stadionie pojawiły się dwie nowe ławki dla zawodników rezerwowych wraz z wiatami oraz utwardzone zostały dojścia do trybun. Dodatkowo wyznaczono i utwardzono miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Te niewielkie, ale bardzo potrzebne inwestycje, kosztowały blisko 20 tysięcy złotych. Z tego 15 tys. pochodzi z budżetu Województwa Łódzkiego z programu „Infrastruktura sportowa Plus”. Pozostała kwota to środki gminy.
W tym roku Skomlin też postanowił sięgnąć po dofinansowanie do tego samego programu. A można tu uzyskać nawet 300 tys. zł. Termin składania wniosków trwał do 10 lutego.
- Nasz projekt jest mniejszy – mówi ł jeszcze przed złożeniem wniosku wójt Grzegorz Maras . - Zamierzamy wystąpić o 30 – 40 tysięcy złotych . Chcemy za to zrobić chodnik z betonowej kostki przed trybunami i dodatkowo zakupić kosiarkę ciągnikową do koszenia boiska oraz urządzenia do jego nawadniania.
Początkowo gmina zamierzała złożyć do tego programu wniosek o dofinansowanie trwającej już budowy hali sportowej.
- Do tej inwestycji musimy dołożyć około miliona złotych – wyjaśnia Grzegorz Maras. - A dla takiej małej gminy jak Skomlin to bardzo dużo. Więc każde dofinansowanie bardzo by nam pomogło. Ale w „Infrastrukturze sportowej Plus” zadanie musi zakończyć się w tym roku. A hala budowana będzie do połowy 2024 roku. Chcemy zatem ubiegać się o dodatkowe pieniądze na ten cel z programu Sportowa Polska z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wnioski tam składa się w marcu.





