Wydawałoby się, że w gminie Sulmierzyce jest już wszystko o czym można zamarzyć. Mimo licznych, istniejących już udogodnień dla mieszkańców, wciąż powstają nowe projekty. Lokalne władze nie spoczywają na laurach. Cały czas pracują nad tym, aby zmieniać otoczenie na jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców, a nawet turystów.
Gmina Sulmierzyce, przygotowuje się do realizacji ambitnego projektu rekreacyjno-sportowego, który ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz promowanie aktywności fizycznej. Sulmierzyce od lat zachęcają do jazdy na rowerze jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu, a także ekologicznego i bezpiecznego poruszania się po gminie. Projekt jest naturalnym przedłużeniem tych działań, mając na celu stworzenie spójnej i atrakcyjnej infrastruktury rowerowej, która przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i turystów.
- Szacunkowa wartość całkowita projektu pod nazwą “Rowerem po zdrowie - Sulmierzyce blisko natury” to niespełna 13 milionów zł. Złożyliśmy wniosek w ramach programu regionalnego, Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, o przyznanie dofinansowania do Urzędu Marszałkowskiego, na kwotę ponad 10 mln zł - mówi sekretarz gminy a zarazem zastępca wójta Anna Szydłowska.
W zakres całej inwestycji wchodzi sześć zadań. Trzy z nich dotyczą miejscowości Dygudaj. Są to m.in.: aranżacja zbiornika wodnego, poprzez budowę altany rekreacyjnej wraz ze stacją naprawy rowerów. II etap przebudowy i zagospodarowania zbiornika wodnego oraz przebudowa drogi gminnej i wewnętrznej, wraz ze ścieżką rowerową o długości ponad 2 km, będącej połączeniem rejonu zbiornika wodnego Dygudaj z Sulmierzycami.
W ramach zadania w Dworszowicach Pakoszowych powstanie altana rekreacyjna wraz ze stacją naprawy rowerów.
Nowe miejsce spotkań
W samych Sulmierzycach ma zostać wybudowana altana rekreacyjna oraz skatepark wraz z oświetleniem terenu i stacją naprawy rowerów.
- Pomysł na skatepark zrodził się jako odpowiedź na potrzeby młodzieży, która od dłuższego czasu zgłaszała chęć posiadania miejsca do spotkań i aktywnego spędzania czasu. Zauważyliśmy, że targowisko jest popularnym miejscem spotkań, więc uznaliśmy, że warto zintegrować z nim skatepark - wyjaśnia pani wicewójt.
Planowany jest on w pobliżu strzelnicy w Sulmierzycach, co umożliwi integrację z innymi planowanymi elementami infrastruktury rekreacyjnej, w tym z targowiskiem.
Inwestycja w skatepark i towarzyszącą mu infrastrukturę to ważny krok w kierunku poprawy jakości życia w gminie Sulmierzyce. Projekt nie tylko odpowiada na potrzeby młodzieży, ale również przyczynia się do promocji zdrowego i aktywnego trybu życia. Ścieżkami rowerowymi będzie można objechać całą gminę.
- Stacje naprawy rowerów będą rozmieszczone w różnych miejscach, co ułatwi korzystanie z sieci ścieżek rowerowych i zachęci mieszkańców do aktywnego spędzania czasu - podkreśla Anna Szydłowska.
Realizacja tego przedsięwzięcia może znacząco zwiększyć atrakcyjność gminy, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjazną dla mieszkańców oraz odwiedzających.
Młodzież zagadnięta przez reportera "Kulis ..." już cieszy się, szczególnie na wieść o budowie skate parku.
/ materiał promocyjny - powstał przy współpracy z gminą Sulmierzyce /
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze