Reklama

Świetlica tuż, tuż

Ostatniego dnia wakacji wyłoniono wykonawcę inwestycji jaką jest „Przebudowa obiektów użyteczności publicznej w centrum miejscowości Kopydłów” w gminie Biała. Chodzi o modernizację „Domu Ludowego” oraz adaptację budynku gospodarczego na świetlicę wiejską. Zadanie będzie kosztowało ponad 1,2 mln zł. To 400 tys. zł więcej niż samorząd pierwotnie planował wydać.

- Dobrze się stało, że w końcu ktoś pomyślał o tych obszarach i ludziom, którzy tam żyją, coś się oferuje, dedykując w sposób szczególny te pieniądze – komentował Aleksander Owczarek, wójt Białej informację o otrzymaniu dotacji.
Zadanie bowiem zostanie wykonane częściowo  dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z puli wsparcia dla gospodarstw popegeerowskich. Gmina już w ubiegłym roku dostała promesę opiewającą na 400 tys. zł, z przeznaczeniem  na ten cel.
Owczarek przypomina, że na tym terenie w 2020 r. gmina przeprowadziła inwestycję drogową. Wtedy na odcinku 1,6 km. zmodernizowano jezdnię.
Teraz wyremontowano zostanie „serce” wsi.
- Dla miejscowego środowiska to na pewno oczekiwana inwestycja i z satysfakcją to zadanie wykonamy – podkreśla wójt Białej.
Pierwotne szacunki mówiły, że inwestycja pochłonie około 800 tys. zł. Od kilku miesięcy wiadomo było jednak, że bardziej realna kwota to około 1 mln, dlatego w gminie z wielką niecierpliwością oczekiwano na wyniki przetargu. Gdy te nadeszły okazało się, że ostrożne rachuby urzędników okazały się mimo wszystko nazbyt optymistyczne. W lipcu ogłoszono informacje o przyjmowaniu ofert w przetargu, a  10 sierpnia komisja otwarła dokumenty. Stało się jasne, że tylko jedno przedsiębiorstwo jest zainteresowane wykonaniem zadania, a swoje usługi wyceniło na ponad 1,2 mln zł. To CTG INVEST Sp. z o.o., mające swoją siedzibę w Pabianicach.
Samorządowcy zdecydowali wybrać firmę, tym samym zwiększając wysokość sumy pieniędzy, przeznaczonych na zadanie.
Dom Ludowy w Kopydłowie to parterowy budynek z nieużytkowym poddaszem o powierzchni 230 m2. W ramach modernizacji zostanie całkowicie przebudowany i docieplony. Od posadzek, które będą zerwane, po strop. Ocieplony będzie również z zewnątrz. W środku zostaną wymurowane ścianki działowe. Całkowicie od nowa będą powstawały instalacje jak wodociągowa, kanalizacyjna, wentylacyjna czy elektryczna. Budynek zostanie dodatkowo wyposażony w fotowoltaikę.
Z kolei budynek gospodarczy ma teraz 67  m2 powierzchni użytkowej. Po zakończeniu modernizacji stanie się świetlicą wiejską. Zostanie rozbudowany, przybędzie miejsce na toalety, pomieszczenie techniczne i wiatrołap. Również ściany i dach zostaną tu docieplone.  Podobnie jak w Domu Ludowym i  tutaj wymienione zostaną instalacje i zamontowana fotowoltaika
Dodatkowo w ramach całego zadania zostanie zbudowane oświetlenie boiska sportowego.

Magdalena Lizurej
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości