Reklama

Szkolna stołówka lśni nowością

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzelcach Wielkich nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o zaplecze kuchenne. Dzięki realizacji rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu’’ placówka otrzymała 80 tys. Zł dofinansowania, które zostały przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej.

W trosce o najmłodszych mieszkańców gminy, wygodę oraz higienę przygotowywanych posiłków w czerwcu ubiegłego roku gmina Strzelce Wielkie została beneficjentem rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, otrzymując tym samym dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł. Środki zostały przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu stołówki, znajdującej się w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich.
- Od 1 września 2020 r. cieszymy się wyremontowaną i nowoczesną stołówką szkolną, która przygotowuje posiłki na miejscu w sposób tradycyjny z wykorzystaniem regionalnych produktów – mówi z dumą wójt gminy Strzelce Wielkie Marek Jednak.
W ramach przeprowadzonych prac remontowych m.in. wymieniono posadzkę, położono nowe płytki na ścianach i podłodze, pomalowano pomieszczenia, przeprowadzono generalny remont sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej, wymieniono grzejniki CO, lampy i drzwi. Zakupione zostały nowe urządzenia i naczynia m.in. zmywarka, lodówka, taboret elektryczny, okapy, meble ze stali nierdzewnej, zlew, termosy, garnki, sztućce oraz talerze. Jadalnia stała się jasna i kolorowa, dzięki odnowionym ścianom oraz nowym stołom i krzesłom. 
Prace remontowe były przeprowadzane w czasie wakacji i trwały zaledwie dwa miesiące. Całkowita wartość zadania to 110.683,85 zł., przy wkładzie własnym gminy na poziomie 30.683,85 zł.
- Szkoła to bezpieczne miejsce, w którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, bawią się i pracują, odnoszą sukcesy wspierani przez nauczycieli i rodziców. Ale szkoła to również miejsce, w którym można zdrowo i smacznie zjeść – uśmiecha się wójt Jednak.
Zdzisława Bzdak, intendentka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzelcach Wielkich nie ukrywa, że remont i doposażenie stołówki to była konieczność.
- Teraz, dzięki przeprowadzonym pracom remontowym, łatwiej jest utrzymywać odpowiednie standardy higieny – zaznacza intendentka.
- Mamy gładkie ściany i podłogi wyłożone płytkami, które są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości, dokupiono sprzęt do przygotowywania i podawania posiłków, nowoczesne pochłaniacze tłuszczu ze stali nierdzewnej – dopowiada Zdzisława Bzdak.
Na co swoje ,,pięć groszy’’ dorzuca kucharka Małgorzata Derek.
- Mamy lepsze warunki pracy, nowoczesne sprzęty nam ją ułatwiają – podkreśla.


Antoni Zych
[email protected]
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości