Do niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu na terenie Zduńskiej Woli. Zaniepokojony 51-latek poinformował, że na jego drzewie wisi tajemniczy balon. Zagadka szybko się rozwiązała.
W piątek, 14 marca o godz. 16:30 dyżurny zduńskowolskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Poinformował on, że nieustanne szczekanie psa w ogrodzie zwróciło jego uwagę. Na drzewie zauważył przedmiot złożony z pomarańczowego materiału i białej skrzynki, która była połączona z materiałem za pomocą sznurków. Przypominał on balon.
Na miejsce natychmiast udały się służby. Szybko wyjaśniło się, czym jest tajemniczy przedmiot i dlaczego trafił na posesję 51-latka.
- Policjanci ustalili, po konsultacjach z pracownikiem IMGW w Warszawie, że jest to sonda meteorologiczna, która została tego samego dnia, uruchomiona w obserwatorium Czeskiego Narodowego Instytutu Nauk Przyrodniczych w Pradze. Służy do pomiaru ozonu, ciśnienia, temperatury, wilgotności powietrza i wiatru - mówi mł. asp. Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.
Reklama
Policjanci zabezpieczyli balon. Jak informują przy tej okazji funkcjonariusze, w przypadku znalezienia radiosondy, należy podchodzić do niej z ostrożnością. Najlepiej jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, by funkcjonariusze ustalili pochodzenie urządzenia, rozwiali wątpliwości i wyeliminowali ewentualne zagrożenie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze