Reklama

Tyle naraz nigdy nie remontowali

Oficjalnie do użytku został oddany prawie trzykilometrowy odcinek drogi gminnej w Kuszynie. Uroczystego otwarcia 6 września dokonali włodarz gminy wspólnie z radnymi oraz zaproszonymi gośćmi.

Gmina Kiełczygłów na remont drogi w Kuszynie (od drogi powiatowej w Kiełczygłówku do granicy gminy Kiełczygłów i powiatu pajęczańskiego z gminą Osjaków i powiatem wieluńskim – przyp. red.)  otrzymała dotację, w wysokości prawie 719 tys. zł, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 
- Nasz wkład własny wyniósł kolejne ponad 700 tys. zł, bo łączny koszt inwestycji to prawie 1 mln 400 tys. zł – przyznaje Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów. 
- Jest to prawie trzykilometrowy odcinek, bez 100 m. Nigdy na terenie naszej gminy nie było tak długiego odcinka jednorazowo wyremontowanego i oddanego do użytku. Otrzymaliśmy 60 proc. kwoty kosztorysowej, wynoszącej początkowo ok. 1 mln 200 tys. zł, ale jak wiemy ceny znacznie wzrosły. W związku z tym musieliśmy zabezpieczyć kolejne środki, co się udało i niezmiernie jestem wdzięczny wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Miejmy nadzieję, że będzie bezpieczną drogą – podsumowuje włodarz.
Oficjalne otwarcie drogi nastąpiło 6 września. Przecięcia wstęgi dokonali samorządowcy oraz zaproszeni goście. 
- Cytując słowa piosenki, że ,,w życiu piękne są tylko chwile” to dla mnie dzisiaj ta chwila jest najpiękniejsza – podkreśla sołtyska Agata Niemczyńska. 
- Myślałam, że tej chwili nigdy się nie doczekam w swoim życiu, a jednak przyszła i jest po prostu piękna. Dziękuję wszystkim, którzy się dzisiaj zebrali, przede wszystkim swoim radnym, przewodniczącej, że chciała do nas przyjechać, panu wójtowi. 
Swoją obecnością w Kuszynie zaszczyciła również Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. 
- Obserwując ostatnie osiem lat i ilość środków, która została przeznaczona z budżetu państwa, są to oczywiście środki wszystkich obywateli, z naszych podatków, to nigdy nie było takiej sytuacji, jaka jest w tej chwili – stwierdza Koperska.
- Samorządy w całej Polsce mogą pozyskiwać takie środki na inwestycje, które są im niezbędne, a przez lata na zaniedbaną infrastrukturę drogową i nie tylko. Lwia część środków z programu rządowych, samorządowych również, jest przeznaczona docelowo na remont dróg, nawierzchni, ale też bardzo duża pula środków skierowana jest do KGW, sołtysów, by te środowiska lokalne bardziej wspomóc. Duża pula jest również na remonty ośrodków kultury, budynków użyteczności publicznej, OSP. 
- Żeby się Polska rozwijała, trzeba w nią zainwestować spore środki. Ze swojej strony mogę obiecać, że w przyszłym roku dalej będą granty sołeckie z urzędu marszałkowskiego, środki na zabytki, na remont dróg dojazdowych do pól – zapewnia przewodnicząca. 
Prace - utwardzenie i odtworzenie poboczy, odwodnienie oraz nową nakładkę asfaltową, w Kuszynie wykonała firma Larix z Lublińca. 
 

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości