Póki co przejażdżkę po ul. Zielonej w Pajęcznie wybierają tylko kierowcy, którzy nie mają innej alternatywy tudzież miłośnicy ekstremalnych tras. Na razie droga jest rozkopana, ale to na szczęście stan przejściowy. Już wkrótce tutejsi pojadą po równiutkim asfalcie.
3 kwietnia na ul. Zielonej rozpoczęły się prace związane z frezowaniem nawierzchni asfaltowej. W kolejnych tygodniach nastąpił dalszy postęp robót. Droga jest jedną z siedmiu, która zostanie zmodernizowana w ramach projektu przebudowy ulic na terenie gminy Pajęczno. Obok niej wyremontowane będą ulice: Żeromskiego (ok. 200 m) i Narutowicza (ok. 300 m) w Pajęcznie, droga gminna w Dylowie Rządowym (ok. 1,5 km), droga w Tuszynie (ok. 1 km), droga w Niwiskach Górnych (ok. 300 m), a także remont chodnika przy ul. Wieluńskiej. Środki na całe zadanie pochodzą głównie z dofinansowania w ramach II edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w wysokości niespełna 3,6 mln zł. Z kasy gminnej samorządowcy musieli dołożyć kilkaset tysięcy zł więcej, niż planowano w ramach wkładu własnego. Pierwotnie miało to być niespełna 190 tys. zł, jednak ostatecznie oferty firm budowlanych przekroczyły szacunkową wartość zadania.
- Projekt ma na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie gminy Pajęczno – podaje burmistrz Piotr Mielczarek.
- Nawierzchnia modernizowanych dróg, a jest ich sześć w tym zadaniu plus chodnik, była w bardzo złym stanie technicznym. Niektóre z nich to były drogi gruntowe, częściowo utwardzone lub asfaltowe bez chodnika oraz z niezadowalającym oznakowaniem pionowym i poziomym, wpływającym negatywnie na poziom bezpieczeństwa i zmotoryzowanych uczestników ruchu i pieszych.
Samorządowcy oraz mieszkańcy liczą, że po zakończeniu działań nie tylko na ul. Zielonej ale i na pozostałych, poprawi się znacznie poziom bezpieczeństwa.
- Cieszę się, że w tych tematach drogowych sporo się dzieje – komentuje burmistrz.
- Modernizacje dróg w ramach pierwszego rozdania z tzw. „polskiego ładu” mamy za sobą, to były ul. Ogrodowa, droga Niwiska Dolne – Grądy i chodnik w Makowiskach. Mieszkańcy już z nich korzystają. Teraz realizujemy kolejną inwestycję. Prace na niektórych odcinkach już się rozpoczęły. Dość zaawansowane są roboty na ul. Zielonej jest już wykonana podbudowa. Zakład Komunalny kończy budowę podjazdów. Po sąsiedzku trwają też prace na ul. Narutowicza. Została sfrezowana. Przy okazji, korzystając z tego materiału, który mamy, utwardziliśmy drogi na osiedlu Matusowiec.
Przebudowa ul. Zielonej obejmuje odcinek ok. 400 m.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze