Reklama

Uroczyste otwarcie stadionu sportowego w Czarnożyłach

Dzień Dziecka w Czarnożyłach obchodzono wyjątkowo uroczyście. Święto dzieciaków stało się okazją do oficjalnego otwarcia i oddania do użytku nowoczesnego stadionu sportowego w Czarnożyłach oraz dwóch boisk wielofunkcyjnych przy gminnych szkołach. Całkowita wartość inwestycji wyniosła niemal 3,5 miliona złotych.

Kompleks sportowo – rekreacyjny robi wrażenie

W niedzielę 1 czerwca kompleks sportowo – rekreacyjny w Czarnożyłach wypełnił się tłumem gości. Mieszkańcy gminy napływali całymi, często wielopokoleniowymi, rodzinami. Nie zabrakło gości oficjalnych. Pojawili się parlamentarzyści: Jolanta Zięba – Gzik i Paweł Rychlik, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz radny sejmiku województwa łódzkiego Adam Nowak, starosta wieluński Maciej Bryś i wicestarosta Krzysztof Dziuba, księża parafii Czarnożyły i parafii Raczyn, a także radni obecnej i byłej kadencji, urzędnicy gminy Czarnożyły, sołtysi, przedstawiciele projektantów i wykonawców obiektu oraz reprezentanci lokalnych instytucji kultury i oświaty. W roli gospodarzy wystąpili wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski i sekretarz Piotr Kędzia.

O oprawę muzyczną na żywo zadbała Czarnożylska Orkiestra Dęta pod batutą Ireny Siorek.

Reklama

- Dzisiaj mamy wspaniały dzień. To wielkie otwarcie boiska sportowego w Czarnożyłach, ale nie tylko. Do tego dołączone jest otwarcie jeszcze dwóch boisk wielofunkcyjnych – przy szkołach w Łagiewnikach i Wydrzynie – rozpoczyna uroczystość wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski.

- W życiu jest tak, że musi być czas na pracę i czas na wypoczynek – dodaje filozoficznie – Praca została wykonana, teraz jest czas na świętowanie.

Wójt Modrzejewski nawiązuje do piosenki Golec Orkiestra „Tu na razie jest ściernisko” i podkreśla, że są pewne różnice: - Oczywiście, nie robiłem tego sam. I nie było to ściernisko, ale kartoflisko. I nie powstało San Fransisco, ale kompleks rekreacyjno – sportowy o powierzchni ponad 5 ha.

Reklama

Następnie włodarz gminy Czarnożyły przedstawia krótką historię jak kompleks się rozrastał. Począwszy od boiska wielofunkcyjnego, poprzez postawienie altanki, wkomponowanie alejek spacerowych i klombów, wygospodarowanie miejsca na ognisko, budowę placu zabaw, siłowni i boiska do siatkówki, aż po zamontowanie ławek i zapewnienie parkingów oraz nasadzenie drzew i krzewów.

Teraz Czarnożyły mogą się poszczycić pełnowymiarowym boiskiem sportowym z bieżnią i infrastrukturą. Z kolei dzieci ze szkół w Łagiewnikach i Wydrzynie będą mogły spożytkować energię szalejąc na boiskach wielofunkcyjnych. Na te obiekty gmina Czarnożyły otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 2 mln. 940 tys. złotych. Całkowity koszt inwestycji to 3 mln. 488 tys. 280 złotych.

Reklama

Kompleks sportowo - rekreacyjny w Czarnożyłach to pełnowymiarowe boisko piłkarskie z nawadnianiem i siatką na krety, bieżnia, siedziska dla zawodników i kibiców, tor do jazdy na rolkach, górka ziemna, ciąg pieszy, altanka, nowe ławki, kosze oraz oświetlenie, żeby można było korzystać z obiektu po zmroku.

Powstała też niezbędna infrastruktura i zaplecze socjalne, szatnie, prysznice, toalety wewnętrzne i zewnętrzne oraz wiele innych pomieszczeń. Budynek wykonany jest w technologii zeroemisyjnej z pompą ciepłą i fotowoltaiką.

Reklama

- To wspaniała inicjatywa zachęcająca do aktywności fizycznej i sportu młodzież oraz dzieci. Czeka nas dzisiaj wiele atrakcji – mówi Sylwia Marciniak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach i dodaje, że również przygotowali na tę okazję wiele zabaw i konkursów z nagrodami.

Hanna Nowak, pracująca w gminie Czarnożyły od 38 lat, również nie kryje zadowolenia.

- Jestem pod wielkim wrażeniem tego obiektu. To ogromna korzyść dla naszych dzieci i młodzieży. Aktywnie spędzony czas to same plusy dla ich rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego – akcentuje Hanna Nowak.

Reklama

Poseł na sejm RP Paweł Rychlik znajduje jednak łyżkę dziegciu w tej beczce miodu. Parlamentarzysta przypomina, że Fundusz Inwestycji Strategicznych, program rządu Mateusza Morawieckiego, miał na celu rozwój właśnie takich małych obszarów jak gmina Czarnożyły. Tutaj zostało zrealizowanych wiele „twardych” inwestycji, takich jak drogi czy kanalizacja, a także inwestycje użyteczności publicznej, jak przedszkole, dom seniora czy właśnie stadion.

- Niestety, dwa tygodnie temu minister finansów w rządzie Donalda Tuska zdecydował o likwidacji Funduszu Inwestycji Strategicznych. To bardzo zła wiadomość. Takie stadiony jak ten już nie powstaną w innych miejscach Polski. Smutna puenta rzeczywistości. Tym bardziej cieszymy się, że nasza lokalna gmina zdążyła w pełni wykorzystać możliwości i środki – z pewnym rozgoryczeniem mówi poseł Paweł Rychlik.

Reklama

Po uroczystych wystąpieniach i przemowach, podziękowaniach i gratulacjach, oficjalni goście przystępują do symbolicznego przecięcia wstęgi. Kompleks sportowo – rekreacyjny w Czarnożyłach stoi otworem. Goście skwapliwie korzystają z okazji i ruszają zmierzyć się w strzelaniu rzutów karnych. A później wszyscy mogą podziwiać jak dzieci, młodzież i dorośli na nowej murawie haratają w gałę.

A ponieważ to dzieci są dziś najważniejsze, czeka na nie wokół mnóstwo dodatkowych atrakcji, jak przystało na letni festyn. O jubilatach nie zapomina wójt Andrzej Modrzejewski i zwracając się do najmłodszych mówi:

Reklama

- Życzę wam jak najwięcej radości i uśmiechu na waszych buźkach. Bo gdy śmieje się dziecko to śmieje się cały świat. I żeby wam nigdy nie zabrakło miłości rodzicielskiej.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości