Reklama

W Pajęcznie przygotowują propozycję dla seniorów

W remontowanym właśnie budynku przy ul. Wiśniowej w Pajęcznie przewidziano miejsce dla starszych mieszkańców gminy. Klub Seniora, dzięki sporej dotacji, zostanie też doposażony.

166 tys. zł – tyle trafi do miejskiej kasy z budżetu państwa na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora. Kolejne kilkadziesiąt
tys. zł. będzie musiała dołożyć gmina Pajęczno.
Pod koniec września okazało się, że zainteresowanie wykonaniem inwestycji zgłosiło jedno przedsiębiorstwo. Pojawiła się
oferta w wysokości niespełna 230 tys. zł.
W budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, po modernizacji, zajdą zmiany organizacyjne. Zaplanowano nowy podział
pomieszczeń. Całą pierwszą kondygnację na swoje potrzeby zaanektuje MOK.
Na swoje miejsce mogą liczyć też seniorzy.


- To dla nas bardzo ważne, aby aktywizować również tę część społeczeństwa – mówi burmistrz Pajęczna, Piotr Mielczarek.
- Specjalnie dla zainteresowanych działaniem Klubu zostanie przygotowana propozycja dopołudniowych zajęć.

Reklama


Przede wszystkim jednak do dyspozycji będą zmodernizowane pomieszczenia, np. łazienki dostosowane do osób z
ograniczeniami ruchowymi.
- Zakładamy, że pracę Klubu Seniora uda się zazębić z blokiem propozycji dla dzieci i młodzieży – chwali rozwiązanie szef
pajęczańskiego ratusza.


- Klub będzie działał w godzinach dopołudniowych, natomiast później MOK będzie dysponował ofertą dla osób uczących się
czy pracujących. Dzięki temu jako gospodarz mam poczucie, że ten obiekt będzie dobrze wykorzystany. Optymalizujemy
koszty jego utrzymania – podlicza samorządowiec.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości