Dziury i wertepy z odcinka drogi powiatowej w Ożegowie przechodzą do historii. Dzięki porozumieniu gminy Siemkowice i powiatu pajęczańskiego „zmora kierowców” zostanie gruntownie wyremontowana. To odpowiedź na postulaty mieszkańców i wyraźny sygnał, że samorządy potrafią skutecznie współdziałać tam, gdzie najbardziej tego potrzeba. Inwestycja o wartości 400 tysięcy złotych zostanie zrealizowana przy równym udziale finansowym obu stron.
Lada dzień ruszy kolejna inwestycja drogowa w gminie Siemkowice. To odpowiedź gminy i powiatu na wniosek mieszkańców oraz na potrzeby każdego uczestnika ruchu drogowego, który jeździ przez Ożegów, a zwłaszcza przez ulicę Szkolną. Starosta pajęczański i wójt gminy Siemkowice doszli do porozumienia i podzielili się kosztami.
- Gołym okiem widać, że to jest jeden z najgorszych odcinków drogi powiatowej na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Siemkowice Kamil Ceglarek.
Samorządowcy postanowili położyć kres tej sytuacji, zewrzeć siły i wspólnie wyremontować tę drogową zmorę. Starosta pajęczański Paweł Sikora i wójt gminy Siemkowice Kamil Ceglarek porozmawiali i doszli w tej sprawie do porozumienia.
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 400 tysięcy złotych. Są już ustalenia jak ma wyglądać przebudowa drogi. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku o długości 500 metrów. Prace modernizacyjne rozpoczną się od punktu, do którego droga jest już zrobiona, przebiegną przez Ożegów i zakończą na wysokości tablicy drogowej informującej o końcu miejscowości.
Jedna z wykonanych warstw, o grubości 4 cm, wyrówna całość jezdni, a na niej zostanie położona kolejna, również 4 cm. Powstaną też pobocza.
- Myślę, że po remoncie ten odcinek będzie służył przez lata. Zastanawialiśmy się, czy zrobić dłuższy odcinek jedną warstwą, czy krótszy dwiema. Zdecydowaliśmy, że lepiej krótszy a porządnie i na dłuższy czas – mówi włodarz gminy Siemkowice Kamil Ceglarek.
- Będziemy realizować inwestycję wspólnie z powiatem, przy udziale 50:50, jeśli chodzi o wkład finansowy. Gmina Siemkowice przeznaczyła 200 tys. zł i tyle samo zabezpieczył powiat – relacjonuje wójt.
Lada dzień Powiat Pajęczański ogłosi przetarg. Prawdopodobnie we wrześniu zostanie wyłoniony wykonawca. Przewidywane zakończenie remontu to początek października.
- Nie jest to długi odcinek, więc mam nadzieję, że prace pójdą szybko i sprawnie, a remont nie będzie zbyt uciążliwy dla mieszkańców i kierowców jeżdżących tamtędy – wyraża nadzieję Kamil Ceglarek.
To druga tegoroczna inwestycja drogowa w gminie Siemkowice realizowana wspólnie z powiatem. W sierpniu ruszają prace w stronę Pajęczna, na ulicy Dziegieciów.
- Tutaj dogłębnie i kompleksowo zostanie przebudowany odcinek 780 metrów. To bardziej skomplikowana inwestycja, więc będzie trwała przynajmniej do końca roku – mówi wójt gminy Siemkowice.
Te dwie inwestycje są istotne, ponieważ oba kawałki drogi powiatowej są najbardziej zdewastowane. Realizacja zadania z pewnością poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a także będzie miała pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców całego powiatu pajęczańskiego.
- Mam nadzieję, że nadal będziemy działać wspólnie ze starostwem. Będę walczył, żeby kolejne odcinki dróg powiatowych w naszej gminie były sukcesywnie przebudowywane i remontowane. Drogi to też wizerunek gminy Siemkowice. Na ten moment, pomijając Osjaków, to od której strony nie wjedziemy – od Pajęczna, od Chorzewa czy od Działoszyna – to witają nas drogi w stanie opłakanym. Jednak nie wszystko na raz. Współpraca ze starostą układa się dobrze, więc dalej będziemy wykonywać inwestycje krok po kroku – zapewnia wójt Kamil Ceglarek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze