26 kwietnia w Mierzycach, gmina Wierzchlas, doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.
W sobotę, 26 kwietnia, o godzinie 7.32 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Wieluń otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Mierzycach, gmina Wierzchlas. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym dwa z JRG PSP Wieluń i jeden OSP Mierzyce. W akcji brało udział 14 strażaków.
Przybyli strażacy zastali na miejscu policjantów udzielających pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Konieczne było wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przybycia karetki.
Do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem doszło przy markecie Dino w Mierzycach.
Szczegóły przedstawia aspirant Łukasz Kulej, dyżurny PSK KP PSP Wieluń.
- Poszkodowany został kierujący motocyklem. Mężczyzna został przejęty przez zespół ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala. Nikomu więcej nic się nie stało – informuje dyżurny Kulej.
Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez motocyklistę. Faktyczne okoliczności będą znane po zakończeniu czynności wyjaśniających policji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze