Reklama

Zagrały kapele, wszyscy poszli w tany

Tego dawno już nie było. Potańcówkę na ludową nutę, dla wszystkich chętnych, urządził 14 września Dom Kultury w Ożarowie. Imprezę zatytułowano „Jak zagro kapela, pójde se do tońca”.

 

Pomimo tego, że padał rzęsisty deszcz i wiał silny wiatr, w sali widowiskowej ożarowskiej placówki zebrała się pokaźna liczba miłośników ludowych tańców. Do wywijania porywały ich melodie oberków, owijoków, czy polek, które grały Wieluńska Kapela Ludowa i Kapela Ludowa „Lututowianie”. Nie zabrakło też tańców takich jak owczareczki, krzyżoki i chodzone.

Reklama

W ludowy klimat potańcówki wprowadziła Grażyna Hadryś swoją gawędą opowiedzianą wieluńską gwarą. Ten charakter zabawy podkreślały również piękne ludowe stroje, w których bawili się członkowie zespołów ludowych i kół gospodyń wiejskich.

Zadanie  dofinansowane zostało ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w programie Potańcówki Wiejskie.

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/10/2024 07:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości