Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Sulmierzycach stawia sobie za cel nie tylko rozwój hodowli, ale też integrację środowiska i promocję tej pasji wśród dzieci i młodzieży. W zarządzie stowarzyszenia znalazły się osoby z różnych regionów. Prezesem stowarzyszenia jest Gerard Kierach, skarbnikiem Robert Figlus z Rząśni, a sekretarzem Przemysław Blada z Bełchatowa.