28 listopada o godzinie 18:32 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o pożarze obiektu mieszkalnego w Dylowie Rządowym, gm. Pajęczno.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że płonący budynek był pustostanem.
- Pożarem zostało objęte pomieszczenie wewnątrz budynku oraz część dachu. Działania strażaków polegały na podaniu trzech prądów wody oraz jeden prąd piany średniej, oddymieniu budynku przy użyciu wentylatora, przelaniu pogorzeliska wodą oraz sprawdzeniu miejsca pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej – informuje st. kpt. Damian Patyk z KP PSP Pajęczno.
Budynek sprawdzono również pod kątem osób poszkodowanych. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Ratownicy działali w aparatach ochrony układu oddechowego.
Za przypuszczalną przyczynę zdarzenia przyjęto zaprószenie ognia przez osobę nieustaloną.
Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej: JRG PSP Pajęczno, OSP KSRG Działoszyn, OSP KSRG Makowiska oraz OSP Nowe Gajęcice, w tym łącznie 20 strażaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze