Mieszkańcy Małyszyna w gminie Wieluń przez lata wydeptywali ścieżki w Starostwie Powiatowym w Wieluniu, bo w letnie miesiące ich gruntowa droga sprawiała, że wszędzie unosił się uciążliwy kurz. W końcu się doczekali…
Iskierka pojawiła się na ubiegłorocznych dożynkach gminy Wieluń, których współgospodarzem był Małyszyn, wtedy to ze sceny poseł Paweł Rychlik i wicestarosta Krzysztof Dziuba, zadeklarowali, że mają pomysł na sfinansowanie tej inwestycji i na pewno w 2022 roku będzie wykonana.
Politycy na wiecach dużo obiecują, więc również z tymi zapewnieniami mieszkańcy nie wiązali dużych nadziei. Tym razem jednak dożynkowe deklaracje okazały się prawdziwe, Rychlik z Dziubą jak powiedzieli tak zrobili, pozyskali prawie 5 milionów z programu Polski Ład i inwestycja w tym roku ruszyła.
– Może nie jest to droga o strategicznym znaczeniu dla powiatu, ale dla mieszkańców Małyszyna jest to droga najważniejsza, również takie drogi chcemy dla mieszkańców budować – komentuje wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.
Reporterzy „Kulis …” odwiedzili budowę drogi, jak zapewnia inwestor, prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem i już niedługo pojawi się, tak wyczekiwany w wiosce, asfalt.
– Oprócz asfaltowej nawierzchni i odwodnienia chcemy zadbać również o bezpieczeństwo pieszych, dlatego przy tej drodze wybudowany zostanie chodnik – uzupełnia Krzysztof Dziuba.
Zadowoleni są przede wszystkim okoliczni mieszkańcy.
- Jeżdżę tu rowerem, bo tu niedaleko mieszkam. O tę drogę walczyliśmy od 20 lat – wspomina, zagadnięty na przedmiotowej drodze cyklista.
- To już najwyższy czas, żeby ta droga była cywilizowana. Niech pan zobaczy – zwraca się do reportera – robią drogi dojazdowe do pól, a tu gdzie ludzi mieszka dużo, była droga jaka była. Parę razy były artykuły robione w „Kulisach …”. Ale teraz cieszę się bardzo – podsumowuje pan Roman (nazwisko znane redakcji).
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze