Pod koniec lipca mieszkańcy kilkunastu ulic Pajęczna ponownie wybrali się do urn wyborczych. Wszystko w związku z koniecznością obsadzenia mandatu w Radzie Miejskiej, który zwolnił Wojciech Beśka po objęciu funkcji wiceburmistrza. Wybory wówczas wygrała Dorota Gładysz-Pacuda. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radna złożyła uroczyste ślubowanie.
Przypomnijmy, że o mandat, który zwolnił Wojciech Beśka, walczyło czterech kandydatów - Michał Zawadzki, Jacek Bernaś, Jan Lewandowski oraz właśnie Dorota Gładysz-Pacuda, która startowała z komitetu burmistrzowskiego. Mimo niskiej frekwencji kandydatce udało się zebrać blisko 44% głosów, co przełożyło się na jej zwycięstwo w wyborach uzupełniających.
We wtorek (3 września) podczas sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie, wybrana radna Dorota Gładysz-Pacuda odebrała zaświadczenie o wyborze i złożyła uroczyste ślubowanie. Podczas tej podniosłej chwili burmistrz Dariusz Tokarski złożył jej gratulację, a także życzył samych sukcesów, trafnych decyzji i satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców.
Warto wspomnieć, że to klub radnych z ramienia burmistrza posiada samodzielną większość w radzie i wspólnie z włodarzem kształtują wizję rozwoju gminy. Miejmy nadzieję, że nadchodząca kadencja będzie zatem pełna dobrych decyzji na Pajęczna i okolic.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze