15 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i zaproszeni goście. Podczas wydarzenia nagrodzono 37 osób za ich zaangażowanie, profesjonalizm i wkład w rozwój edukacji w regionie.
15 października, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach zorganizowano Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz powiatu, dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców oraz zaproszonych gości.
Podczas uroczystości wręczono nagrody starosty dla dyrektorów, nauczycieli i pracowników placówek oświatowych powiatu wieluńskiego. Doceniono ich profesjonalizm, innowacyjne podejście do nauczania, a także efektywną pracę z uczniami, która przełożyła się na bardzo dobre rezultaty w procesie edukacyjnym.
Wydarzenie rozpoczęło się powitaniem gości przez Barbarę Mazur, dyrektorkę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.
Następnie nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez podopiecznych z ośrodka w Gromadzicach. W geście wdzięczności wobec nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, uczniowie wyrecytowali okolicznościowy wiersz oraz zaśpiewali piosenkę, wyrażając w ten sposób swoje uznanie i podziękowanie za trud wkładany w ich wychowanie i edukację.
Po części artystycznej głos zabrał starosta wieluński Maciej Bryś.
- Dziękuje za waszą codzienną pracę, cierpliwość, zaangażowanie i troskę o rozwój dzieci i młodzieży naszego powiatu. Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko okazja do świętowania, ale również do refleksji nad rolą, jaką pełni oświata w naszej lokalnej społeczności - mówił podczas wystąpienia włodarz powiatu.
- Dzięki państwa pracy, szkoły powiatu wieluńskiego są miejscem, gdzie młodzi ludzie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również uczą się odpowiedzialności, wrażliwości, uczciwości, wartości, które są fundamentem dobrze funkcjonującego społeczeństwa - podkreślił.
Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. W tym roku starosta wieluński uhonorował aż 37 osób. Nagrody zostały wręczone przez: starostę wieluńskiego Macieja Brysia, wicestarostę Krzysztofa Dziubę oraz przewodniczącego Rady Powiatu Wieluńskiego Andrzeja Stępnia.
Nauczyciele i pracownicy oświaty z placówek działających na terenie powiatu wieluńskiego zostali docenieni również przez Ministra Edukacji oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty. Otrzymali także medale Komisji Edukacji Narodowej oraz medale za wieloletnią służbę.
Wśród wyróżnionych osób znalazła się m.in. Anna Jasińska-Olejnik, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, która podkreśla, że mimo otrzymanych nagród, to uczniowie są dla niej największą motywacją.
- Otrzymanie nagrody to bardzo miły moment i przyjemnie jest być docenionym. Jednak z perspektywy mojego 21-letniego doświadczenia w zawodzie uważam, że najcenniejszą nagrodą jest uśmiech ucznia i świadomość, że mogliśmy mu pomóc - tłumaczy Anna Jasińska-Olejnik z ZS3 w Wieluniu.
- To właśnie daje mi największą satysfakcję i jest dla mnie najpiękniejszą nagrodą - dodaje nauczycielka.
Podobne refleksje towarzyszyły również Dorocie Morchel, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, która została uhonorowana brązowym medalem za długoletnią służbę.
- Bardzo się cieszę z otrzymanego wyróżnienia i z tego, że moja praca została doceniona. Choć medale są ważne, to nie wszystko. Praca z młodzieżą daje mi ogromną satysfakcję i stanowi dla mnie wielką motywację do dalszego działania - podkreśla zastępczyni dyrektora z ZS2 w Wieluniu.
Uroczystość była okazją do wygłoszenia przemówień, w których podkreślano znaczenie pracy nauczycieli, ich zaangażowania oraz wpływu na rozwój młodego pokolenia. Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia mieli okazję do mniej formalnych rozmów przy kawie i słodkim poczęstunku.
II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu: Renata Tatara, Jolanta Wilk, Grzegorz Spodzieja, Aleksandra Marcinkowska-Duda, Adam Bednarz, Aleksandra Mroczkowska oraz Jarosław Kubat.
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu: Katarzyna Kałuża, Magdalena Gońda, Łukasz Grądys, Dagmara Jakiel, Marta Konieczna-Kucharska, Joanna Ziomska-Leś.
Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu: Włodzimierz Kamiński, Agnieszka Kucharczyk, Grzegorz Łuczak, Anna Pawlak-Łacina, Magdalena Salejda, Agata Stefaniak, Maciej Więckowski, Anna Kozieł.
Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu: Ewa Oroń, Marlena Piojda, Anna Jasińska-Olejnik.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach: Anna Maliszak, Małgorzata Blajer.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieluniu: Sylwia Falkowska
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu: Aneta Włodarczyk, Jakub Jurdziński.
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu: Dorota Eichstaedt, Aneta Pochrzęst, Tomasz Golański, Aleksandra Czyż-Kędzierska.
Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu: Katarzyna Wyrębak, Joanna Landowski, Sylwia Marciniak, Agata Pawłowska.
Barbara Puchała - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu,
Hanna Kołodziej - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie,
Dorota Musiałek-Jeżewska - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu,
Alicja Leśniewska-Bil - nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu
Złoty: Katarzyna Wyrębak - dyrektor Zespołu Szkół Specjlanych w Wieluniu, Assia Niepiekło - nauczycielka Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Edyta Cichalewska-Grabowska - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.
Srebrny: Rafał Dudziński, Julita Pol-Jankowska, Renata Suligaj-Czekaj - nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.
Brązowy: Dorota Morchel - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Iwona Stochmiałek - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.
Elżbieta Urbańska-Golec - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu,
Zbigniew Wiśniewski - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu,
Katarzyna Kruk - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu,
Julita Pol-Jankowska - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu,
Michał Janik - dyrektor Szkoły Podstawowej im. 72. Pułku Piechoty "Radom" w Konoponicy, a zarazem przewodniczący Komisji Edukacji i Bezpieczeństwa Rady Powiatu w Wieluniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze