Reklama

Gala V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Ewy Aulich w Wieluniu

W sobotę, 25 kwietnia, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu miała miejsce uroczysta gala finałowa V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Ewy Aulich, podczas której ogłoszono i nagrodzono autorów najlepszych wierszy tegorocznej edycji.

Piąta już edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadesłano aż 197 wierszy od 93 uczestników z całej Polski.

Największe uznanie jury zdobył Filip Morawczyński, który otrzymał nagrodę główną za wiersz „Poranek”. Nagroda imienia Marii Ewy Aulich trafiła do Oleksandry Derkach za utwór „Zwykła szminka w szufladzie”.

Wyróżniono także wielu młodych twórców, których wiersze pokazały różnorodność tematów i emocji. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kamila Siembab („Aequilibrium Amoris”), Kinga Chachuła („Cichy krzyk”), Iga Majstruk („Bądź co bądź”), Małgorzata Miedzik („Stara huśtawka”), Amelia Knapik („Wycierram z twojej duszy”), Emila Szamborska („Dialog”), Alicja Dydyna ( „W uchu”), Mateusz Pilzak („Kantataherbaciana”), Wiktor Mirek („Orfeusz”), Martyna Adamek („Między okruchem a gwiazdą”), Szymon Grzybek ( „Skrzynka empatyczna”) oraz Nina Cieciuch („Cytryna”).

Reklama

Wydarzenie uświetniła część artystyczna, którą przygotował zespół Wieluniacy. W przepięknych strojach w stylu lat 20., artyści zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności. Publiczność była zachwycona!

Sukces gali był możliwy dzięki zaangażowaniu partnerów i sponsorów, takich jak: Majdller Store, Koło Przyjaciół Marii Ewy Aulich, Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu, Gala Group oraz Urząd Miejski w Wieluniu, którzy wsparli to wydarzenie.

Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu. 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości