W sobotę, 25 kwietnia, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu miała miejsce uroczysta gala finałowa V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Ewy Aulich, podczas której ogłoszono i nagrodzono autorów najlepszych wierszy tegorocznej edycji.
Piąta już edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadesłano aż 197 wierszy od 93 uczestników z całej Polski.
Największe uznanie jury zdobył Filip Morawczyński, który otrzymał nagrodę główną za wiersz „Poranek”. Nagroda imienia Marii Ewy Aulich trafiła do Oleksandry Derkach za utwór „Zwykła szminka w szufladzie”.
Wyróżniono także wielu młodych twórców, których wiersze pokazały różnorodność tematów i emocji. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kamila Siembab („Aequilibrium Amoris”), Kinga Chachuła („Cichy krzyk”), Iga Majstruk („Bądź co bądź”), Małgorzata Miedzik („Stara huśtawka”), Amelia Knapik („Wycierram z twojej duszy”), Emila Szamborska („Dialog”), Alicja Dydyna ( „W uchu”), Mateusz Pilzak („Kantataherbaciana”), Wiktor Mirek („Orfeusz”), Martyna Adamek („Między okruchem a gwiazdą”), Szymon Grzybek ( „Skrzynka empatyczna”) oraz Nina Cieciuch („Cytryna”).
Wydarzenie uświetniła część artystyczna, którą przygotował zespół Wieluniacy. W przepięknych strojach w stylu lat 20., artyści zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności. Publiczność była zachwycona!
Sukces gali był możliwy dzięki zaangażowaniu partnerów i sponsorów, takich jak: Majdller Store, Koło Przyjaciół Marii Ewy Aulich, Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu, Gala Group oraz Urząd Miejski w Wieluniu, którzy wsparli to wydarzenie.
Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze