Reklama

Galewice z nowymi symbolami. Uroczysta sesja Rady Gminy.

W piątek, 15 maja, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Galewicach odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy w Galewicach, podczas której oficjalnie ustanowiono symbole Gminy Galewice. Wydarzenie miało wyjątkowy i historyczny charakter, gromadząc samorządowców, mieszkańców, przedstawicieli instytucji oraz zaproszonych gości.

Historyczny moment dla samorządu i mieszkańców

Obrady rozpoczęły się od otwarcia sesji oraz stwierdzenia prawomocności obrad. Następnie wprowadzono poczty sztandarowe i wspólnie odśpiewano hymn państwowy, podkreślając rangę wydarzenia i jego uroczysty charakter. W trakcie sesji głos zabrali przewodniczący Rady Gminy Jerzy Karsznia oraz wójt gminy Piotr Kołodziej, którzy podkreślali znaczenie lokalnej tożsamości, tradycji i wspólnoty mieszkańców. Szczególnym momentem było przedstawienie rysu historycznego symboli gminy, które mają odwoływać się do dziedzictwa i historii regionu.

Kulminacyjnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia symboli Gminy Galewice oraz zasad ich stosowania. Chwilę później nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru Gminy Galewice oraz poświęcenie nowych symboli. Nie zabrakło również symbolicznych gestów podkreślających rangę samorządowych funkcji. Podczas sesji odbyło się uroczyste nałożenie insygniów władzy - łańcuchów przewodniczącemu rady Jerzemu Karsznia oraz wójtowi gminy Piotrowi Kołodziejowi.

Reklama

- 15 maja 2026 roku, to dzień nadania herbu, sztandaru i insygniów władzy, dla samorządu gminy Galewice i dla wszystkich mieszkańców za razem – mówi w rozmowie z reporterem portalu kulisy.net Jerzy Karsznia, Przewodniczący Rady gminy Galewice.

- Starania o herb trwały w gminie Galewice od 2008 rok, i w tym momencie, po osiemnastu latach zdołaliśmy osiągnąć sukces. To dla nas wielki zaszczyt ale i zobowiązanie dla samorządu. Sztandar to honor, tradycja, pamięć o historii i pamięć o naszej małej ojczyźnie – podsumowuje przewodniczący.

Reklama

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście składali gratulacje i okolicznościowe wystąpienia. Przewodniczący rady wraz z wójtem wręczyli także pamiątkowe symbole Gminy Galewice. Całość zakończyło wyprowadzenie pocztów sztandarowych oraz oficjalne zamknięcie sesji.

Wspólne świętowanie po zakończeniu obrad

Po części oficjalnej uczestnicy mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. W programie znalazł się koncert Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie, możliwość wpisu do Księgi Pamiątkowej oraz spotkanie okolicznościowe ze słodkim poczęstunkiem, które stało się okazją do rozmów i wspólnego świętowania tego ważnego dla gminy wydarzenia.

Reklama

Ustanowienie nowych symboli Gminy Galewice to nie tylko formalny akt samorządowy, ale przede wszystkim ważny element budowania lokalnej tożsamości i podkreślenia przywiązania mieszkańców do swojej małej ojczyzny.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/05/2026 16:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości