13 marca w budynku Urzędu Miejskiego w Pajęcznie miały miejsce eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy Pajęczno.
Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, zasad bezpieczeństwa oraz działalności straży pożarnej.
Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą, rozwiązując test składający się z 30 pytań dotyczących m.in. przepisów przeciwpożarowych, sprzętu gaśniczego oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.
W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe z terenu gminy Pajęczno oraz młodzież z Zespołu Szkół w Pajęcznie w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Kategoria szkoły podstawowe
Klasy I-IV:
1 miejsce - Adrianna Makos - SP nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
2 miejsce - Wojciech Ostrowski - SP nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
3 miejsce - Aleksandra Ścibirowska - SP nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie
Klasy V-VIII:
1 miejsce - Marcel Andelt - SP nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie
2 miejsce - Antoni Koperski - SP nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie
3 miejsce - Miłosz Cytarzyński - SP nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
Kategoria szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce - Miłosz Nowak - Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie
2 miejsce - Ksawery Krawczyk - Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie
3 miejsce - Jan Słabik - Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Pajęczno na kolejnym etapie turnieju. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze