Reklama

Gorące krzesło dyrektora

Wieluńskim szpitalem znowu zarządza Anna Freus, do niedawna skarbniczka Miasta i Gminy Wieluń, wcześniej pełniąca już obowiązki szefa SP ZOZ-u. Dotychczasowy dyrektor Marek Augustyn rządził zaledwie pół roku i zrezygnował z funkcji – podobno na własne życzenie… Jak to z dyrektorami szpitala było?

Wydawać by się mogło, że dyrektorem wieluńskiego szpitala zostaje się raz na zawsze - aż do emerytury… Tak było w przypadku Bożeny Łaz, która mimo fali krytyki za zadłużanie szpitala, utrzymała się na stanowisku przez ponad 20 lat, aż w końcu zdecydowała się odejść na emeryturę w 2016r.
Po odejściu dyrektorki-weteranki, przez chwilę obowiązki dyrektora pełnił doktor Mateusz Grabicki. Następnie, w wyniku konkursu, stery na początku 2017 roku przejął Janusz Atłachowicz. Pochodzący z Rawicza dyrektor utrzymał się na stanowisku przez ponad trzy lata. Nowy zarząd powiatu najwidoczniej nie był zadowolony z pracy dyrektora, dlatego podjął decyzję o rozwiązaniu umowy. Atłachowicz jak kot, spadł na cztery łapy, zostając zatrudnionym jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Sieradzu, gdzie obecnie jest zastępcą dyrektora.
Po odejściu Atłachowicza, do pełnienia obowiązków dyrektora została wyznaczona główna księgowa, Anna Freus, której powiat podobno zawdzięcza się wyprostowanie finansów szpitala i skuteczne rozpoczęcie długiej podróży w zmniejszaniu ogromnego zadłużenia. Gdy ogłoszono konkurs, znakomita większość obserwatorów liczyła na to, że weźmie w nim udział Anna Freus. Ta jednak miała już inne plany i szybciutko została skarbnikiem Miasta i Gminy Wieluń, pracując dla burmistrza Pawła Okrasy.
Konkurs na dyrektora wygrał Marek Augustyn z Kłobucka, mający doświadczenie w pracy w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia oraz kierowania dużą przychodnią. Augustyn na fotelu dyrektora, choć nic tego nie zapowiadało, wytrzymał ledwie pół roku i jak wynika z oficjalnych wyjaśnień, zrezygnował ze względów osobistych. Stało się to pod koniec lutego br.
Od poniedziałku, 14 marca, na stanowisko dyrektora powróciła… Anna Freus, która dopiero co zrezygnowała z funkcji skarbnika w gminie. Wróble ćwierkają, że nie potrafiła dogadać się burmistrzem i nie chciała firmować swoim nazwiskiem i reputacją podobno wątpliwych operacji finansowych…
W piątek, 11 marca, zarząd powiatu wyznaczył Annę Freus do pełnienia obowiązków dyrektora, do czasu wyłonienia kandydata w drodze konkursu. Czy tym razem w ogłoszonym konkursie wystartuje Anna Freus? O tym dowiemy się z kolejnego odcinka sagi o dyrektorskim stołku w wieluńskim szpitalu…
 

Antoni Zych
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości