Reklama

Grzegorz Mielczarek oficjalnie objął urząd wójta Białej

Podczas pierwszego posiedzenia Rady Gminy Biała przysięgę złożył nowy wójt, Grzegorz Mielczarek oraz radni. Wśród nich pięciu sprawowało mandaty w poprzedniej kadencji. Mimo tego, że skład rady nie jest jednolity, ponieważ ośmiu członków weszło z list Mielczarka, trzy z Trzeciej Drogi, a więc z poparcia byłego wójta, dwóch z Koalicji Wieluńskiej, jeden z PiS oraz jeden z własnego komitetu wyborczego, pierwsze decyzje, jak m.in. wybór przewodniczącego oraz jego zastępcy, zapadały jednomyślnie. Wróży to dobrą współpracą na przyszłość, na co liczą zarówno członkowie rady jak i sam wójt.

 Wójt Grzegorz Mielczarek wygrał wybory ogromną większością głosów (na tak dla niego było nieco ponad 79 proc. głosujących), pokonując swojego poprzednika i jednocześnie szefa. Mielczarek do tej pory pracował w Urzędzie Gminy w Białej. Doświadczenie w samorządzie zdobywał zaś jako radny powiatowy. Póki co deklaruje dokończenie bieżących inwestycji, nowe pojawią się w budżecie na przyszły rok, a ich rozmach musi być uzależniony od stanu gminnych finansów.

- Jestem świadom, że moim główny zadaniem jest dbanie o dobro naszej społeczności, o rozwój naszej gminy i o poprawę życia wszystkich mieszkańców – podkreśla Grzegorz Mielczarek.

Reklama

- Będę się starał podejmować decyzje rozważnie, z poszanowaniem opinii i potrzeb każdego z was – zwracał się do obecnych na sali podczas składania przez niego ślubowania, jak i do każdego mieszkańca.

- Jestem otwarty na współpracę, dlatego zapraszam wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych, do wspólnego działania. Chcę, aby nasza gmina była miejscem, w którym każdy czuje się dobrze i bezpiecznie, gdzie rozwija się edukacja, kultura i sport, gdzie rolnictwo i biznes  mają szansę rozwoju, a infrastruktura jest dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Reklama

Wójt zaznacza, że praca na rzecz społeczeństwa jest warta zaangażowania, nie kryje, że liczy na współpracę z sołectwami, instytucjami, stowarzyszeniami oraz radnymi. Ma nadzieję na wsparcie i kreatywne pomysły.

- Moim głównym celem będzie budowanie wspólnoty, opartej na zaufaniu otwartości i współpracy – deklaruje.

- Zależy mi również na dialogu z mieszkańcami – zapewnia, że jego drzwi będą zawsze otwarte.

Wójt obiecuje pracować ciężko i sumiennie dla rozwoju lokalnego.

Jednomyślnie na przewodniczącego Rady Gminy został wybrany Zbigniew Kupski z Wiktorowa. 53-latek od 2002 r. nieprzerwanie w każdych wyborach zdobywa zaufanie mieszkańców i mandat radnego.

Reklama

- Myślę, że będziemy razem współpracować,  a wszystko, co będziemy robić będziemy robić dla dobra społeczeństwa, bo to oni nas wybrali i im będziemy służyć – zaznacza w imieniu swoim oraz pozostałych członków rady.

Pierwszą jego decyzją po objęciu nowej funkcji było zarządzenie minuty ciszy dla zmarłych w poprzedniej kadencji samorządowców, dwóch sołtysów oraz trojga radnych.   

Wiceprzewodniczącym został również jednogłośnie wybrany 67-letni Zdzisław Suwara, który rozpoczął posiedzenie jako przewodniczący-senior. Od 13 lat jest sołtysem Naramic. W przeszłości podczas dwóch kadencji sprawował mandat radnego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości