Reklama

Jechał motorowerem mimo zakazów - najbliższe cztery miesiące spędzi w więzieniu

Mieszkaniec Galewic został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Najbliższe cztery miesiące spędzi w więzieniu. 

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 lutego o godz. 9:15 w miejscowości Mielcuchy w gminie Czajków. Tam dzielnicowy zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem, 51-letniego mieszkańca gminy Galewice. 

- Okazało się, że kierował on pojazdem pomimo czterech dożywotnich zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Było to podstawą do zatrzymania 51-latka do dyspozycji prokuratora, celem przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym - informuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Reklama

Na posiedzeniu, które odbyło się tego samego dnia, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec mężczyzny karę czterech miesięcy pozbawienia wolności, środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie pięciu tysięcy złotych. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości