Reklama

Karol Błaszczak wygrał XX jubileuszowy Mityng Szachowy o Puchar Burmistrza Wielunia.

Karol Błaszczak wygrał XX jubileuszowy Mityng Szachowy o Puchar Burmistrza Wielunia.

 

 

Pięćdziesięciu dwóch szachistów i szachistek stanęło do walki w sobotę i niedzielę w dniach 23 -24 marca o nagrody w XX – jubileuszowym Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy, który został rozegrany na sali gimnastycznej SP 5 w Wieluniu. Turniej rozegrano w trzech grupach: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 - 1400, C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200.

W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w UKS Piątka Wieluń, SDK Wieluń, PMDKiS Wieluń. Reprezentowane były także: Częstochowa, Wodzisław Śląski, Sędziejowice, Łask, Krzepice, Biała, Wola Rudlicka.

Reklama

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk (jako sędzia główny) oraz Bartosz Wolniaczyk i Zbigniew Guzik (sędziowie rundowi). Turniej po raz trzynasty odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Otwierał turniej Dyrektor SP 5 Wieluń Pan Zbigniew Gajda. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczał pan burmistrz Paweł Okrasa oraz wicedyrektor SP 5 w Wieluniu pan Jerzy Wieczorek.

 W turnieju grupy A oraz w całym turnieju jako niekwestionowanym podwójny mistrz, zwyciężył Karol Błaszczak reprezentujący barwy SDK Wieluń z wynikiem 8,5 pkt. ( ranking 1800 ). Tym samym Karol zdetronizował ostatniego dwukrotnego zwycięzcę mityngu szachowego w Wieluniu – Maksymiliana Pietrasa z Częstochowy - 7.0 pkt. ( ranking 2000 ), który zajął drugą lokatę. Podium oraz najniższy jego stopień uzupełnił Jan Krawczyk – 6.5 pkt. ( ranking 1800 ). W kategorii kobiet wygrała Michalina Matyjasek – 5.5 pkt. ( ranking 1800 ) reprezentująca UKS Piątkę Wieluń. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni mityngu wśród pań Maria Świerczyńska – 5.0 pkt. ( ranking 1700 ) z klubu ZSO Sędziejowice. Trzecią lokatę natomiast wywalczyła Weronika Piotrowska – 4.5 pkt. ( ranking 1600 ) z klubu UKS Piątka Wieluń.

Reklama

- Jeśli chodzi o organizację turnieju nie chciałbym sam siebie jako organizatora oceniać, choć myślę, że sami zawodnicy i rodzice najmłodszych uczestników mogą być usatysfakcjonowani. Myślę, że poziom tego turnieju się nie podnosi ponieważ w zawodach zazwyczaj grają co sami zawodnicy. Niestety nie jestem zadowolony z frekwencji. Pamiętam kiedy w tym turnieju brało udział 80 - 90 szachistów. W tym roku jest 52 zawodników i zawodniczek. Na pewno mogłoby grać więcej osób - podsumował XX Mityng Szachowy główny sędzia zawodów oraz ich organizator Waldemar Wolniaczyk.​​

 

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/03/2024 18:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości