We wtorek, 28 maja, w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu odbył się konkurs dla najlepszego sprzedawcy.
Wiktoria Stefaniak zajęła pierwsze miejsce, na drugim uplasował się Oleksandr Shevtsov a na trzecim Kamila Cios podczas konkursu na najlepszego sprzedawcę. Do rywalizacji zostali zaproszeni uczniowie pierwszych klas szkoły branżowej pierwszego stopnia. ZS nr 3 zorganizował zmagania wspólnie z Młodzieżowym Centrum Rozwoju Kariery OHP w Wieluniu.
- Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania specyfiką zawodów takich jak sprzedawca, kasjer, handlowiec, przedstawiciel handlowy i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych, przede wszystkim w zakresie handlu – zaznaczał Piotr Pawlak z OHP.
Reklama
Uczniowie musieli sobie poradzić z czterema konkurencjami: prezentacją towaru, zapakowaniem towaru okazjonalnie, wystawieniem faktury VAT oraz obsługą kasy fiskalnej na czas.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze