W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Młodzież ze szkół średnich zawalczyła o „Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”, we wtorek, 5 grudnia.
Do konkursu ortograficznego przystąpiło 24 uczniów. Młodzież zmierzyła się trudnością związaną z poprawnością języka polskiego. Dyktando zostało przygotowane oraz odczytane przez Romana Błaszczyka, nauczyciela języka polskiego.
Zwycięzcy zostali wyłonieni przez jury, w których składzie zasiedli: Roman Błaszczyk, Anna Pawlak - Łacina, Aleksandra Lach i Ewa Wierzbińska. Na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Walczak z ZS nr 2 w Wieluniu. Drugie miejsce zajął Adam Hajduga z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, a trzecie miejsce otrzymała Natalia Kowalik z ZS nr 2 w Wieluniu.
Dodatkowo można było wysłuchać wykładu „ Wy macie zegarki, my mamy czas”, o różnicach międzykulturowych wygłosiła dr hab. Noemi Modnicka.
Współorganizatorem przedsięwzięcia oraz promowania znaczenia właściwej ortografii była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze