Reklama

Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Młodzież ze szkół średnich zawalczyła o „Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”, we wtorek, 5 grudnia.

Do konkursu ortograficznego przystąpiło 24 uczniów. Młodzież zmierzyła się trudnością związaną z poprawnością języka polskiego. Dyktando zostało przygotowane oraz odczytane przez Romana Błaszczyka, nauczyciela języka polskiego.

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez jury, w których składzie zasiedli: Roman Błaszczyk, Anna Pawlak - Łacina, Aleksandra Lach i Ewa Wierzbińska.  Na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Walczak z ZS nr 2 w Wieluniu. Drugie miejsce zajął Adam Hajduga z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, a trzecie miejsce otrzymała Natalia Kowalik z ZS nr 2 w Wieluniu.

Reklama

Dodatkowo można było wysłuchać wykładu „ Wy macie zegarki, my mamy czas”, o różnicach międzykulturowych wygłosiła dr hab. Noemi Modnicka.

Współorganizatorem przedsięwzięcia oraz promowania znaczenia właściwej ortografii była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości