Reklama

Konkurs recytatorski w Łubnicach - uczniowie prezentowali wiersze Agnieszki Osieckiej

W Łubnicach odbyła się siódma edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Tym razem uczestnicy wzięli na tapetę wiersze Agnieszki Osieckiej.

W tym roku Agnieszka Osiecka, polska poetka, pisarka i reżyserska teatralna obchodziłaby 90-te urodziny. Mnóstwo jej wierszy stało się inspiracją do napisania muzyki, dlatego jej utwory można usłyszeć w wykonaniu wielu znanych piosenkarzy. Stąd też w tej edycji konkursu, to właśnie jej twórczość prezentowali uczniowie. 

Do konkursu zgłosiło się 30 osób ze szkół podstawowych gminy Łubnice. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VIII. Ostatecznie jury w składzie: Katarzyna Idzikowska - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, Anna Sekienda - sekretarz gminy Łubnice oraz Barbara Panek - bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu rozstrzygnęło, kto został wyróżniony w poszczególnych kategoriach.

Reklama

I tak, wśród uczniów kl. IV-V, zwycięstwo odniosła Nela Korek, druga była Lena Kuna, a trzecia Xavier Bernaś. Wyróżnienie przyznano Hannie Czyż. Cała czwórka to uczniowie SP Wójcin. Przedstawiciele tej samej placówki zajęli też pierwsze trzy miejsca wśród uczniów kl. VI-VIII - pierwsza była Lena Kośmider, druga Julia Starek, a trzecia Zofia Hatalska. Wyróżnienia trafiły do Marii Golińskiej (SP Łubnice) oraz Martyny Hadryś (SP Dzietrzkowice). 

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a każdy uczestnik został wyróżniony pamiątkowym dyplomem i skromnym słodkim poczęstunkiem. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości