W Łubnicach odbyła się siódma edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Tym razem uczestnicy wzięli na tapetę wiersze Agnieszki Osieckiej.
W tym roku Agnieszka Osiecka, polska poetka, pisarka i reżyserska teatralna obchodziłaby 90-te urodziny. Mnóstwo jej wierszy stało się inspiracją do napisania muzyki, dlatego jej utwory można usłyszeć w wykonaniu wielu znanych piosenkarzy. Stąd też w tej edycji konkursu, to właśnie jej twórczość prezentowali uczniowie.
Do konkursu zgłosiło się 30 osób ze szkół podstawowych gminy Łubnice. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VIII. Ostatecznie jury w składzie: Katarzyna Idzikowska - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, Anna Sekienda - sekretarz gminy Łubnice oraz Barbara Panek - bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu rozstrzygnęło, kto został wyróżniony w poszczególnych kategoriach.
I tak, wśród uczniów kl. IV-V, zwycięstwo odniosła Nela Korek, druga była Lena Kuna, a trzecia Xavier Bernaś. Wyróżnienie przyznano Hannie Czyż. Cała czwórka to uczniowie SP Wójcin. Przedstawiciele tej samej placówki zajęli też pierwsze trzy miejsca wśród uczniów kl. VI-VIII - pierwsza była Lena Kośmider, druga Julia Starek, a trzecia Zofia Hatalska. Wyróżnienia trafiły do Marii Golińskiej (SP Łubnice) oraz Martyny Hadryś (SP Dzietrzkowice).
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a każdy uczestnik został wyróżniony pamiątkowym dyplomem i skromnym słodkim poczęstunkiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze