Reklama

Mieli papierosy bez polskich znaków akcyzy - Skarb Państwa stracił blisko 600 tysięcy złotych

Policjanci przejęli ponad 333 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty z tytułu podatku to blisko 600 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. 

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że na terenie jednej z miejscowości w powiecie brzezińskim może mieć przestępcza działalność. Pojawili się na jednej z posesji, która należy do 47-latka. Na podwórku policjanci zauważyli Forda Mondeo, który miał otwartą klapę od bagażnika, a we wnętrzu pojazdu widać było liczne kartony i worki. Przy aucie byli dwaj mężczyźni, którzy zostali wylegitymowani. 

Kierowca Forda - 49-latek przyznał się, że w pojeździe znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy, które są jego własnością. W trakcie prowadzonych dalszych czynności, w garażu należącym do 47-latka policjanci ujawnili kolejne nielegalne papierosy.

Reklama

- Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 333 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne straty nielegalnych wyrobów powstałe na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na łączną kwotę ponad 580 tysięcy złotych - mówi kom. Edyta Machnik, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty z naruszenia artykułu 65 kodeksu karnego skarbowego. Za taki czyn grozi kara pozbawiania wolności do trzech lat oraz wysoka grzywna.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości